Mavericks USB flash disk ve hard diskleri görmüyor

mixtapes

Hectopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Merhaba Recep bey.

Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi » Technopat
bu linkteki rehberinizi uyguladım.
Monster MS-1762 ürününü kullanıyorum.

En büyük ve son son sorunum da bilgisayarımda kurulum USB'sini taktığımda masaüstüne kurulum dosyaları geliyor.

Kurulum CD'sini taktığımda göremiyorum. Başka herhangi bir usb flash disk hard disk hiçbir şekilde ulaşamıyorum. USB 3.0 usb 2.0 hiçbir porttan göremedim. Makina bir türlü okumuyor flash diskleri. NTFS, FAT32, exfat kart okuyucu dahil hiçbir şekilde ulaşamadım. Kablo ile bağlamayı denedim ethernet kartımda uyumsuz olacak ki onunlada internete bağlanamadım.

Bir de bahsetmek istediğim, clover configurator açtığımda mount efi yaptığımda disk0 ve disk2 mount ettiğimde efi klasörünün içerisi boş geliyor.
Acaba kurulumda mı bir hata var. Flash disklere ulaşamadığım gibi efi bölümlerinin içinide göremiyorum bomboş geliyor. Birtek kurulum usbsinin içerisini görüyorum. O da transmac ile girip nvidia driverlarını sildiğimiz dosya sistemi geliyor.

Güvenli modda efiye ulaşamadığımızı yazmışsınız ancak ben -x komutunu girmediğim zaman benim bilgisayarım açılmıyor kesinlikle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabit diskiniz MBR mi GPT mi?
Eğer mbr ise sorunlarla çok fazla karşılaşmanız normaldir.Ve muhakkak atladığınız çok ufak bir detay vardır.Harddisk türü Mbr ise size önce Mac Os X sonra da Windows kurmanızı öneririm.

Sabit diskim gpt uefi Windows 8 x64 kurulu durumda.
Videodakileri aynen uyguladım.
-x argumentini girmedende bilgisayar açılmıyor.

Bluetooth ile ilgili yazılar görüyorum. Hep wifi device busy falan dediğide oldu. 3 tane wifi yongası değiştirdim sanırım. 3'üde uyumsuzmuş. Arkadaşlarımın bilgisayarlarının denedim.

Clover options intel kaldırıyorum. İlk olanı seçiyorum edid mi öyle birşey videodaki olan tam hatırlamıyorum adını şuan.

p40WWJ.jpg

Güvenli Modda açtığınızdan dolayı bu tür sorunla yaşıyorsunuz. @mixtapes , sizden ricam -v ile boot edip nerede takıldığınızı bana gösterin. Böylece sistemi normal modda boot etmek için gerekenleri yapabiliriz.

@Recep Baltaş ilgilenebildiniz mi acaba problemi bir türlü çözemiyorum.

Smc hatalarını bios ayarlarından Vt-Disable yaparak giderebilirsin Clover bootloader de Graphic İnjection kısmındaki o dediğin seçenkler seçili ise kaldır İnjectEdid ve İnjectATİ/NVİDİA vs neyse kaldır onları birde öyle dene yukardaki siyah ekranı geçmen lazım.

Smc hatalarını bios ayarlarından Vt-Disable yaparak giderebilirsin Clover bootloader de Graphic İnjection kısmındaki o dediğin seçenkler seçili ise kaldır İnjectEdid ve İnjectATİ/NVİDİA vs neyse kaldır onları birde öyle dene yukardaki siyah ekranı geçmen lazım.

Hocam Vt-Disable arguman olarak giriyorsak, denedim. Aynı zamandada hiç bir inject seçili değildi. Aynı yerde aynı hata yine verdi.

@Recep Baltaş çözüm ile ilgili bir gelişme var mı acaba ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı