Çözüm Mavi ekran hatası : PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

qRazieL

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı daha neredeyse 3 hafta oldu 2 kere mavi ekran hatası aldım. Ne yapmalıyım yardım edermisiniz ? Garantiye vermekte istemiyorum sonuçta yeni alındı evdekiler ne yaptın da bozdun diyecekler.

Minidump : Minidump.rar

Buraya bakmıştım dediklerinide yaptım ama bi tek ekran kartının sürücüsünde sıkıntı çıkıyor amd radeon r5 m330 ekran kartım var bir türlü güncelleyemedim sitesinden indiriyorum kurulum başarısız diyor kaldırıp kurmaya çalışıyorum yine kurulum başarısız diyor bilgisayarı recovery tuşuyla baştan kursam sistemi düzelirmi sizce bide garantiye bişey olurmu ?

Evet arkadaşlar çözümü kendim buldum. tanil gozdemir arkadaşımızada teşekkürler yardım etmeye çalıştığı için.

ÇÖZÜM

Sorun ekran kartı driverıyla alakalıymış tahmin ettiğim gibi.
1. Program ekle kaldırdan amd ile ilgili herşeyi kaldırın.
2. Bilgisayarı güvenli modda açın.
3. Aygıt yöneticisinden ekran kartı driverlarını kaldırın.
4. Program Files,Program Dosyaları (x86) dan AMD klasörlerini silin
5. DDU (Display Driver Uninstaller) programını indirin ve açın. (Windows 10 da güvenli modda şifre istiyor demişler ama bende istemedi.)
6. Seçenekler bölümünü böyle ayarlayın
2.PNG

7. Ok işaretiyle gösterdiğim bölüme tıklayın ve bekleyin bilgisayar yeniden başlaması lazım. (Bende bilgisayar kapandı yeniden başlatma olayı olmamıştı. Kendim açtım bilgisayarı sizde de böyle bir şey olabilir.)
1.PNG

8. Bilgisayar açılınca CCleaner programıyla kayıt defterini ve bilgisayarı temizleyin.
9. Amd nin sitesinde uygun driverlarınızı indirin ve kurun. (Minimal Setup 12.5 mb olanı indirmenizi tavsiye ederim. )

Ben çözümü bu yolla buldum sizde de işe yarar umarım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı