Mavi ekran hatası sonrası monitöre hiç görüntü gelmiyor

Küçük Emrah

Kilopat
Ekran kartı
Rx6600
Anakart
Asus H610M-K
İşlemci
intel i312100f
Minecraft oynarken mavi ekran hatası yedim. %0 da takılı kaldı onarım. Kapattım Power tuşu üzerinden yeniden açınca PC döngüye girdi onarım sayfasına atıyordu sürekli. Klavyemde BIOS menüsüne girebileceğim tüm tuşlar bozuk olduğu için kapattım komple. Daha sona tekrar açtığımda sorunsuzca açıldı. Yine oyun oynadım ve kısa süre sonra yine mavi ekran yedim. PC'yi birkaç gün sonra tekrar açmaya çalıştığımda bu sefer monitöre hiç görüntü gelmediğini gördüm. PC ve monitör çalışıyor ama ekranda görüntü yok. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın test edip postu güncellerim. Bileşenlerde sorun çıkma ihtimali yüksek mi sizce?

Tahmini cevap vermek uygun olmaz. Test leriniz neticesinde öğrenbilirsiniz. Genelde bellek ve ekran kartı bacaklarının oksit lenmesi de bazen anlamsız hataya sebep olabiliyor. Onları da silersiniz.

Minecraft oynarken mavi ekran hatası yedim. %0 da takılı kaldı onarım. Kapattım Power tuşu üzerinden yeniden açınca PC döngüye girdi onarım sayfasına atıyordu sürekli. Klavyemde BIOS menüsüne girebileceğim tüm tuşlar bozuk olduğu için kapattım komple. Daha sona tekrar açtığımda sorunsuzca açıldı. Yine oyun oynadım ve kısa süre sonra yine mavi ekran yedim. PC'yi birkaç gün sonra tekrar açmaya çalıştığımda bu sefer monitöre hiç görüntü gelmediğini gördüm. PC ve monitör çalışıyor ama ekranda görüntü yok. Ne yapmalıyım?

Hocam, bilgisayarınızda takılı olan bellekler çift mi yoksa tek mi? Eğer çift ise belleklerin birini çıkartın gene görüntü gelmiyorsa, çıkartmış olduğunuz belleği geri takın diğerine çıkartın. Gene görüntü gelmiyor ise farklı bir bellek ile deneyin monitörünüze bağlı olan HDMI veya VGA kablolarında bir gevşeklik var mı diye kontrol ediniz. BIOS pilini çıkartıp 5-10 dakika bekleyin tekrar deneyin eğer bu işlemlere rağmen görüntü gelmiyor ise, elinizde var ise farklı bir PSU deneyin.

Geri
Yukarı