Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Caner akbaba

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Editör
Merhabalar, eski bir sistemim var (11 yaşında) 3 ay önce parça takviyesi yapmıştım. Düne kadar sıkıntısız kullandım dün Adobe After Effects üzerinden video montajladım render almak için Adobe Media Encoder'ı kullandım videoyu render alırken mavi ekran hatası verdi sistemi yeniden başlattı tekrar render almak üzere Media Encoder'ı açtım render alırken tekrar mavi ekran verdi sistem açıldığı gibi mavi ekran vermeye başladı dün akşamdan beri 36 - 37 defa mavi ekran verdi tek tek RAM'leri denedim tek başına kullanınca sıkıntı olmuyordu. Her mavi ekran da farklı bir hata veriyor hatta bazen mavi ekran geliyor yazılar çizgi çizgi oluyor.

Minidump dosyaları;

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    4,4 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız dediğiniz gibi çok eski muhtemelen alt yapida bazi sıkıntılar çıkmış.
Hata kodlarini paylaşırsan veya da internetten araştırırsan ne sorunu olduğunu bulabilirsin.
2.yolda
Format atabilirsin.

Bilgisayarınız dediğiniz gibi çok eski muhtemelen alt yapida bazi sıkıntılar çıkmış.
Hata kodlarini paylaşırsan veya da internetten araştırırsan ne sorunu olduğunu bulabilirsin.
2.yolda
Format atabilirsin.

Dediğim gibi her mavi ekran da farklı hata alıyorum birkaç tanesi;

MEMORY_MANAGEMENT.
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Şu an diğer RAM'i çıkardım tek RAM'le idare ediyorum format atmayı deneyeceğim teşekkürler :)

Dosyaları paylaşmışsın, ama buradaki dosyalar kaydedilmemiş.

Bu senden kaynaklı bir şey değil, hata alındığında bazen dosyalar sonradan yazılıyor ve bozuk çıkıyor.

Şimdilik senden RAM testi, disk testi yapmanı istiyorum.
MemTest yapacaksın.
Legacy formatında yani eski BIOS uyumlu olanıyla test yap.
11 senelik olduğunu söylediğin için böyle dedim.

HD Tune Pro ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yap.

Geri
Yukarı