Maximus V Gene ve i5 3570K Sistem Hakkında Görüşleriniz

Uzun sözün kısası uzatmayalım topladığın sistem çok güzel. Yani oradan yazdığın bileşenlerde ekran kartından tut, SSD'ye kadar güzel bir tercih yapmışsın.

Sadece P8Z77-V LE almanı öneriyorum, ancak öneriyorum asla o anakartı alma demiyorum. O yazdığın anakart P8Z77-V LE'den daha performanslı. Ancak biraz pahalı gerek yok. Z77A-G43 belki 4.5 GHz hız aşırtma yaptığınız zaman sıkıntı yaratabilir, ancak P8Z77-V LE yeter.

AMD sisteme de gerek yok, i5 3570k süper bir seçim. Kendim kullanıyorum sıkıntım yok.

Ülkemizdeki anakarttan kısma olayı nedir ? Anakart önemli bir parça. O anakart kesinlikle parasını hak ediyor. P8Z77-V LE iş görebilir ancak kırpılmış model. Arkadaşımızın bir ROG hevesi var.

Beyler ekran kartı konusunda MSI GTX680 ve ASUS GTX 670 DCUII arasında, Çok fiyat farkı olmadığı için hangisini seçmem gerektiğini sordum. Aynı şekilde, Gigabyte ve MSI'ın GTX 670 olan modelleride fiyat olarak birbirlerine yakın. Benim öğrenmek istediğim MSI GTX680 iyi bir kart olmadığını söylerseniz, diğer kartlardan hangisini seçmeliyim. Asus GTX 680 çok pahalı, MSI GTX 680 ile aralarında 200TL fark var ve buna değecek performan farkı olduğunu sanmıyorum. Eğer derseniz ki MSI GTX680 iyi bir kart seni üzmez, onu alırım. Yok MSI alma, asus GTX670 al kaliteli ve servisi iyi performans olarak MSI ile aralarında fark yok onu alırım.

real_king kasa bence yeterli. Kasaya 250TL veya üstü para vermek bana çok geliyor. Bu kasa da küçük sayılmaz. Ama sen yine öneri yap. Ben değerlendiririm.

Anakart konusunda Emrah senin önerdiğin anakart stokta yok. Ben oc den çok anlayan birisi değilim ama öğrenicem ve yapıcam. Ona göre kart önerin ve stokta olsun. Ayrıca vatanpc' den alıcam, çünkü arada çok fark oluyor şekil A'da görüldüğü gibi... Arada 250TL fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın servisine düşmek istemiyorsan GTX 670 al. İlla GTX 680 alacağım diyorsan FX 8150 + M5A97 R2.0 yapıp ASUS GTX 680 yap.

Ben söyledim zaten GTX 670 aldın diyelim, DirectCU II overclock yaptın, ancak GTX 680'in arkasından zaten yetişemez. O yüzden en düşük soğutmaya sahip GTX 680 bile en güçlü soğutmaya sahip GTX 670'den daha iyidir. Zaten Twin Frozr 3, DirectCU II'den çok ta geride değil.

GTX 680 Twin Frozr 3, i5 3570k, ve P8Z77-V LE iyi bir tercih. Stok konusuna gelirsek kaç defa söyledim stokta olmasa bile getirtiyorlar. :)

Moruk senin bin defa dediğini, bende bin defa anladım. Ben netten alıcam, tembel adamım ben :) mağazaya kadar gidemem. Hem çok uzak. Resimde olan sistemi alıcam. MSI sorun çıkartıcak kadar cacık bir kart değildir heralde. Hem belki teknik servis akıllanmıştır. Anakart konusunda, maximumvgen'i alıyorum. Sistemi topladığımda güzel bir anlatım yapıcam. Saygılar...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı