MEB yurt dışı okullarında T.C. Devlet bursu var mı?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Ailecek Azerbaycan'a 5 yıllığına taşınma ihtimalimiz var. Babam Bakü'ye MEB öğretmeni olarak görevlendirme istedi ve yüksek ihtimalle görevlendirilecek. Bu sene de bursluluk sınavına gireceğim. Bursluluk sınavını kazanırsam Bakü'de PttKart ile paramı çekebilir miyim? Çekersem manat şeklinde mi verirler?

@I Am Bunny.exe

"KKTC ve yurt dışından başvuru yapan öğrenciler sınavı kazanmaları durumunda bursluluktan nasıl faydalanır?

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılından itibaren MEB’e bağlı yurt içindeki resmî örgün okul/kurumlarda (ortaokul, imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim kurumları) öğrenimlerine devam etmeleri hâlinde bursluluktan yararlanabileceklerdir. Yurt dışındaki okullarda öğrenimine devam eden veya bu okullara kayıt yaptıran öğrencilerin burslulukları iptal edilecektir."

Yurt dışında olup Türkiye'deki okullarda okuyacak öğrencilere veriliyor ancak Türkiye'de ya da yurt dışında burs kazanıp yurt dışı okullarına kayıt yaptıranlara verilmiyor maalesef. 😕

"KKTC ve yurt dışından başvuru yapan öğrenciler sınavı kazanmaları durumunda bursluluktan nasıl faydalanır?

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılından itibaren MEB’e bağlı yurt içindeki resmî örgün okul/kurumlarda (ortaokul, imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim kurumları) öğrenimlerine devam etmeleri hâlinde bursluluktan yararlanabileceklerdir. Yurt dışındaki okullarda öğrenimine devam eden veya bu okullara kayıt yaptıran öğrencilerin burslulukları iptal edilecektir."

Yurt dışında olup Türkiye'deki okullarda okuyacak öğrencilere veriliyor ancak Türkiye'de ya da yurt dışında burs kazanıp yurt dışı okullarına kayıt yaptıranlara verilmiyor maalesef. 😕
Bakü'deki MEB okulunda okuyacağım. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı okullarında değil. Bu madde yine geçerli mi oluyor MEB okulunda okusam dahi?

Aynı durum geçerlidir büyük ihtimal, aksi olsaydı MEB'e bağlı yurt içi ve yurt dışı okullar diye eklerlerdi illa ki diye düşünüyorum. 😕
Umarım düşündüğünüz gibi değildir. Kendime bunu yediremediğim için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne e-posta attım. Umarım kısa sürede cevap alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı