Meb'in hayatımızla oynattığı kumar

Ronnie1035

Hectopat
Öncelikle merhaba dostlar. Bu sene LGS'ye girdim ve 340 gibi bir puan aldım ve bence bu sınava göre iyi bir not çünkü okul birincimiz bile 400 küsur bir puan aldı. Okulum gayet başarılı bir okul bu arada. Ortalamam 90 ve İzmir'de oturuyorum. Tercihleri bize attıkları geçen sene okulların aldıkları en düşük puanlara yazdık. Yazdığım okulların hepsi o puanlardan düşüktü ve rehber hocamızın tutar demesiyle yazdım 3. okul ise 4 5 puan yüksekti. Ama hiçbiyer tutmadı ve puanlar uçmuş. Sizce şu an bu sene 82 ve 83 ile aln okulları mı yazmalıyım yoksa 92 ve 83 ile alan okulları mı yazmalıyım. Bu konu kafamı çok karıştırıyor, fikirlerinizi bekliyorum...

Dostum üniversiteli olarak şunu söyliyim sana girdiğin lise bir şey değiştirmiyor. Son sene özel bir okula geçtim. Çünkü devlet liselerin verdiği eğitim ile üniversite sınavına hazırlanılmıyor. Yani çok kafanı yorma okulu gez, öğretmenlerini araştır. Kafana yatan bir liseyi tercih et.

Yani, saçma konuşmuşsun aslında. Duyduğum kadarıyla 200 civarı 1. varmış. Saçma bahaneler sunuyorsunuz. 2 Sene önce girdiğimde bende 340 almıştım, sadece dersi dinliyordum. Diğerleri yapabiliyorsa senin de yapman lazımdı. Sıralama sınavı sonuçta.
Yan
Tamam.
300 aldım bence de iyi bir not böyle bir sınav için örnek soru'lara benzese rahat 350 alırdım ama ortalama ile gitti genelde herkez.
Sınavlı liselere kim gitti o zaman? Çoğu kişi sıralma ile gidildiğini anlamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı