MediaMarkt teknik servisi garantiyi etkiliyor mu?

MKarahan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, MediaMarkt mağazalarında elektronik cihaz onarımı yapan teknik servis gibi bir bölüm var görmüşsünüzdür eminim. Lenovo IdeaPad Gaming 3 bilgisayarımı oraya götürmek istiyorum fakat garanti geçerli mi, değilse cihaz açıldığında garanti iptal olur mu bilmiyorum, bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, MediaMarkt mağazalarında elektronik cihaz onarımı yapan teknik servis gibi bir bölüm var görmüşsünüzdür eminim. Lenovo IdeaPad Gaming 3 bilgisayarımı oraya götürmek istiyorum fakat garanti geçerli mi, değilse cihaz açıldığında garanti iptal olur mu bilmiyorum, bilgi verirseniz sevinirim.
Tabi ki etkiliyor. Ürünü kendi servisi hariç hiçbir yere tamir ettirmeyin.

Cihaz açıldığında garanti devre dışı kalır diye bir genelleme yapamayız. Örnek vermek gerekirse Asus TUF serisi laptoplar oyuncu laptopu olarak satıldığı için kasanın açılması ve SSD, RAM ilavesi yapılması garantiyi bozmuyor. Medimarkt teknik servisi ne yapıyor bilmiyorum ama eğer yaptıkları sadece SSD, RAM ilavesi ve windows yükleme gibi işlemlerse gayet faydalanabilirsiniz. Tabi garantiyi bozup bozmayacağı konusunda garanti belgesi, kullanıcı kılavuzu ve internetten bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Ben ASUS TUF serisinin garantiyi bozmadığını resmi siteden SSD ve RAM yükseltmesi kılavuzu yayınlandığını görüp canlı desteğe sorarak öğrenmiştim, ilk başta hayır garantiyi bozar demişti çalışan ama sonra kılavuzdan bahsedince evet haklısınız oyuncu serisi olduğu için garantiyi bozmaz demişti.

Geri
Yukarı