Mega Kontrast Nedir?

hazar99

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar bir monitör almayı düşünüyorum fakat alacağım monitörün kontrast oranının mega kontrast olduğunu fark ettim. Mega kontrast nedir? Mega kontrast iyi bir şey mi?

2 farklı kontrast türü vardır.

Biri siyah ve beyazın aynı kare içerisinde kullanılması ile ölçülür.
Diğeri saf siyah veya saf beyaz kullanılmasıyla ölçülür.

Say siyah veya beyaz kullanılırken elbette yüksek-mega değerler elde edilecektir.
Önemli olan farklı, zıt renkleri de bir arada barındırırken yüksek değerler vermesidir.

Biz monitöre bakarken boş bir beyaz veya siyah ekrana bakmıyoruz. Cıvıl cıvıl renklerin olduğu bir ekrana bakıyoruz.
Dolayısıyla böyle değerlere pek itibar etmeyin.

Mega kontrasttttttt. Peki ya statik mi dinamik mi ? ? ? Bu soruyu sormalısınız.

2 farklı kontrast türü vardır.

Biri siyah ve beyazın aynı kare içerisinde kullanılması ile ölçülür.
Diğeri saf siyah veya saf beyaz kullanılmasıyla ölçülür.

Say siyah veya beyaz kullanılırken elbette yüksek-mega değerler elde edilecektir.
Önemli olan farklı, zıt renkleri de bir arada barındırırken yüksek değerler vermesidir.

Biz monitöre bakarken boş bir beyaz veya siyah ekrana bakmıyoruz. Cıvıl cıvıl renklerin olduğu bir ekrana bakıyoruz.
Dolayısıyla böyle değerlere pek itibar etmeyin.

Mega kontrasttttttt. Peki ya statik mi dinamik mi ? ? ? Bu soruyu sormalısınız.
Size kısaca almayı planladığım monitörü gösteriyim. Fakat ben bu monitörle oyun oynayacağım. Bu monitörle oyun oynanabilir mi?

Samsung 21,5" S22C350H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kontrast değerinin diğer monitörlerdeki gibi standart değerde olduğunu görüyoruz.
Sadece bu monitör ile değil her monitörler oyun oynayabilirsin :)

Oyun monitörü değil ancak yinede sıkıntı yaşamazsınız. Oyun monitörü diyemeyeceğimiz bir monitör.
2ms tepki süresi ve 23" boyutunda olsa emin ol çok daha fazla haz alırdın oyunlardan.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı