Mekanik klavyede oyunlarda tuşların ara ara çalışmaması

ETFSEF

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bundan yaklaşık 4.5-5 ay önce Gamepower saber RGB mavi Switch klavye satın aldım. Bu zamana kadar sorunsuz kullandım. Fakat son 1 haftadır özellikle oyun oynarken W, A, S, D, CTRL, Shift tuşlarına bastığım halde oyunda karakter ilerlemiyor, eğilmiyor, olduğu yerde duruyor. Sorunu internette uzunca araştırdım çoğu kişi klavyeden kaynaklı bir sorun, çoğu kişi ise bilgisayarının USB girişi veya anakartı ile alakalı bir sorun olduğunu söylüyor. Şunu da belirteyim bu yazıyı yazarken veya herhangi bir yazı yazarken klavye tuşlarında takılma olmuyor sorunsuz çalışıyor fakat oyunlara gelince sürekli takılmalar oluyor. Sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop kullanıcısıyım. Sistemim : İntel Core i5-6200U 2.30, 2.40 Ghz. 8 GB Ram. Amd R5 M430 ekran kartı. Windows 10 64 bit.
Oyundayken isindigi icin klavyenin komutlarini algilamiyor olabilir veya portlarda sorun olusmus olabilir. Baska klavyelerde de ayni sekilde zorluk cikartiyor mu?

Oyundayken isindigi icin klavyenin komutlarini algilamiyor olabilir veya portlarda sorun olusmus olabilir. Baska klavyelerde de ayni sekilde zorluk cikartiyor mu?
Laptopun kendi klavyesinde oynarken bir problem olmuyor. Harici mekanik klavye ile oynarken takılmalar oluyor. Sorun galiba mekanik klavyede diyeceğim fakat o zaman da yazı yazarken veya minecraft dışı CS GO, Valorant gibi oyunlarda da sıkıntı çıkarması gerek. Çok aradayım çünkü eğer klavyede ise sorun garantiye göndereceğim. Oyun ile alakalı ise garantiye gönderip boş yere klavyenin elden ele geçmesini istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı