Mekanik klavyelerin ses seviyesine ve basım hissiyatına göre sıralanması

Tactile ve Linear switch arasindaki fark sertlikten ziyade tusa bastiginda fiziksel bir geri bildirim olup olmamasidir. Tactile klavyelerdeki bu fiziksel geri bildirime tactile bump denir. Tactile Switch icerisindeki stem leg denilen kisimlarin Linear olanlardaki gibi duz olmamasindan kaynaklanir ve tactile switchlere o tus basim hissini veren de budur. Switchin basim sertligi tactile, linear olmasina bagli degildir, switch icerisinde kullanilan spring (yay) ile alakali bir durumdur. Red switchi acip icine 100gr spring koyarsaniz basimi sert linear switch olur mesela.

Cherry MX Brown Switch bu hocam. Mavi Switch'in basım hissiyatı var. Sesi mavi Switch kadar sesli değil. Ben de bunu düşünüyorum. Görünüş olarak çoğu klavye böyle.

Anladım da aynı benim şu an klavyeye çok benziyor hatta benimkisi daha iyi gibi :D O yüzden dedim zaten bu klavye almak istediğin gibi bir klavye bulmak çok zor seçenek çok ama istediğin gibisini bulmak sıkıntı.

Anladım da aynı benim şu an klavyeye çok benziyor hatta benimkisi daha iyi gibi :D O yüzden dedim zaten bu klavye almak istediğin gibi bir klavye bulmak çok zor seçenek çok ama istediğin gibisini bulmak sıkıntı.
Senin klavyeye benziyor olması senin klavye iyi anlamına gelmiyor :D Senin klavye mekanik bile değil. Burda adamlar sana switch önermiş tanımını yapmış. İstediğin özelliklere göre önerdim ben. Keza benim önerdiğim de kaliteli switch markası. Galiba mekanik klavye kullanmadın hiç. Gönüşle klavye değerlendiriyorsan ışıklı mışıklı ucuz bir klavye önerip geçelim :D

Senin klavyeye benziyor olması senin klavye iyi anlamına gelmiyor :D Senin klavye mekanik bile değil. Burada adamlar sana Switch önermiş tanımını yapmış. İstediğin özelliklere göre önerdim ben. Keza benim önerdiğim de kaliteli Switch markası. Galiba mekanik klavye kullanmadın hiç. Gönüşle klavye değerlendiriyorsan ışıklı mışıklı ucuz bir klavye önerip geçelim :D

Corsair K70 Pro aldım geçen hafta iade ettim kullandım yani az çok bilgim var yani araştırma yaptığımdan o yüzden alacağım şey iade etmek istemediğimden soruyordum

Geri
Yukarı