Mekanik klavyem tuş sesi farklı

Egmns09

Centipat
Abi merhaba, klavyemin üstüne Sprite döküldü biraz sildim ettim ama hala yapışma vardı. Sonra bende dayanamadım, evdeki makine yağını sürdüm. Switch'e şimdi Switch'in sesi aynı kırmızı Switch sesi çıkarıyor, nasıl düzeltirim? Bilen yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Knk makin yağı döktün ve bitirdin işini. Geçmiş olsun ama temizlemen lazım.

Tüm Switch'leri söküp içini açıp temizlemelisiniz. Sonra klavye yağı kullanarak yağlayıp Switch'leri geri kapatmalısınız. Üzgünüm ama zorlu bir süreç sizi bekliyor, özellikle de klavye hot-swappable değilse.

Şekeri temizlemek için neden makine yağı kullandın, bu bir yana bilgisayarı bozmadığına dua et.
İyice temizle.

Mekanik klavye tuşlarını her şeyle yağlamamak lazım. Spray lube popüler olduktan sonra VD40 sıkanlar vardı ve switchleri hantallaştırıyordu sanırım. Bazen bozuyordu bile. Switchleri teker teker temizlemende fayda var. Eğer switchlerin içine sızdıysa tabii. Red switch gibi oldu diyorsan çoktan bir sıkıntı vardır. Tuşları ve switchleri temizlemende fayda var dediğim gibi.

Dostum benim şu an ne yapmam gerek hiç mi düzelmez bu.
Düzelir ama iyice temizlemen lazım söküp onları suda bekletmen lazım onları kurutucaksın tuşlarında ayrı yıkayacaksın. İyice temiz olduktan sonra kurut tak düzelir.

İzopropil alkolle temizlemeyi deneyebilirsin ama hic yag vs kullanmadan yapman gerekiyordu aslinda.

Kankalar bazı Switch'ler leğimliymiş ve benim klavyem hot swapple diye bir şey yokmuş nasıl sökeceğim Switch'leri zaten 1 Switch bozuk eğer içini açarsam granatiden çıkar aparatımda yok aparatsız neyi kullanmalıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…