Mem Reduct güvenli mi?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
RAM kullanımını nasıl bu kadar iyi ve anormal bir şekilde düşürüyor anlam veremedim. Programların sistemde kullandığı fiziksel belleği düşürdüğünün farkındayım ancak o an aktif olarak kullandığım bir programın fiziksel bellek kullanımını nasıl bu kadar düşürebiliyor? Örneklerini resimlerde görebilirsiniz.

Mem Reduct ile temizlemeden önce şu şekilde:

1641742451726.png

Mem Reduct ile temizledikten sonra:

1641742494568.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kullanımını nasıl bu kadar iyi ve anormal bir şekilde düşürüyor anlam veremedim. Programların sistemde kullandığı fiziksel belleği düşürdüğünün farkındayım ancak o an aktif olarak kullandığım bir programın fiziksel bellek kullanımını nasıl bu kadar düşürebiliyor? Örneklerini resimlerde görebilirsiniz.

Mem Reduct ile temizlemeden önce şu şekilde:

Eki Görüntüle 1265672

Mem Reduct ile temizledikten sonra:

Eki Görüntüle 1265674

Güvenli hocam bende kullanmıştım çok işe yarıyor ve çok güzel bir şey.

Uygulamayı incelemedim fakat büyük ihtimalle kullanılan belleği diskten tahsis ediyor. Uygulamaların disk kullanımında neden artış olduğunu da açıklar. Öyleyse, sağlıklı bir yöntem değil. SSD kullanıyorsanız ömrünü daha hızlı tüketirsiniz.

Bu uygulamaların sisteme fayda sağladığını düşünmüyorum. İşletim sisteminde önbelleği sürekli temiz tutmak, düşündüğümüzde gereksiz bir işlemdir. Windows, gerektiğinde kendisi yapıyor zaten temizleme işlemlerini. Ayrıyeten uygulamaların açılış/yüklenme süresi olarak da yavaşladığını görebilirsiniz. Windows akıcılığından feragat edip, sadece sayısal anlamda daha düşük bellek kullanım değerleri görmek sizi tatmin ediyorsa bu konuda bir şey diyemem.
Önbelleğin, aşırı şişmediği sürece dolu olması zararlı değil, faydalıdır.

İşinize yaramayacağını düşündüğünüz bazı hizmetleri manuel olarak rehberden faydalanarak da kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı