Memory management hatasının sebebi nedir?

Daha fazla  
Merhaba. Ben arada sırada memory management hatası alıyordum. Bilgisayara format atmak istedim çok uğraştım RAM'lerden kaynaklı olabilecek bir hata çıkıyordu. Hata şuydu %23'te dosyalar bozuk olabilir yeniden deneyin diyordu güçlükle RAM'lerin yerini değiştim defalarca denedim ve format attım sonradan bilgisayarda update ederken hata çıktı. En ufak harekette örneğin D'den C'ye klasör atarken, internetten oyun indirirken-kurarken-oynarken mavi ekran hatası alıyordum. Hatalar farklı farklıydı fakat %80 memory management hatasıydı.

Chrome'da dolaşırken bile başıma geldi. Araştırma sonucu RAM'lerden kaynaklanabileceğini öğrendim. İlk önce Windows'tan bellek taramadan test ettim RAM'leri ve program donanımsal bir hata tespit etti. Yanılmıştır diyip tekrarladım değişmedi. Sonra Recep Baltaş'ın açtığı konuda memtest86 ile kontrol edin diyordu ve ettim programın errors bölümü tarama yaptıkça çıldırıp rakamlar yükseldi. Her iki taramanın da fotoğrafını atacağım.

Sorum şu;
Bu bilgiler doğrultusunda hata RAM midir? Ben RAM olduğunu düşünüyorum. Değilse ne yapmam lazım? Format çare değil ve istesem de atamıyorum. Eğer RAM ise verdiğim sistem özelliklerine göre en uygun RAM kiti hangisi olur? Bütçem 2000 TL. 20000 TL'lik sistemimde League of Legends gibi basit bir oyunu bile oynayamıyorum lütfen yardım edin.

Sistem
  • Anakart=MSI Z270 Gaming m7
  • İşlemci=İntel i7 7700k
  • Bellek=Corsair DDR4 3200 MHz 8GB
  • Ekran Kartı= MSI GTX1080 Gaming X
  • Soğutucu=Corsair h115i
  • SSD=Kingston 480 GB~ Sandisk 120 GB
  • HDD=Kingstone 1TB
  • Monitör=Cf791
  • Kasa=Corsair Crystal 570x

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu konuya göz atabilirsiniz.

MSI Z270 M7 İçin DDR4 RAM Tavsiyesi

RAM frekansları ile ilgili şunu bulabildim.

IMG_0623.JPG

Karşılaştığım hata,Windows bellek tanılama sonuçları,Memtest86 sonuçları ve sipariş ettiğim ürün GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram BİOS sürümü günceldir ve sistem yeni alındığında sadece denemek amaçlı OC yapılmıştır onun harici stabil olarak üretici firmanın önerilen ayarlarında kullanıldı.Elektirik donanımı olarak sıkıntılı bir ülkede yaşadığımız için çok fazla elektirik gidip gelmesi sonuçu olduğunu düşünüyorum önlem olarak UPS sipariş ettim düşüncelerimin haklılık payı olup olamayacağını söylerseniz ve denediğim cözüm yolunun doğru olup olmadığını söylerseniz mutluluk duyarım.

Çözüldü bellek değişimi sonuçu hata giderildi.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2017.12.21 - 17.04.36.27.png
    Desktop Screenshot 2017.12.21 - 17.04.36.27.png
    308,9 KB · Görüntüleme: 541
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    817,7 KB · Görüntüleme: 541
  • resim 1.jpg
    resim 1.jpg
    870,2 KB · Görüntüleme: 573
  • resim3.jpg
    resim3.jpg
    871,8 KB · Görüntüleme: 697
  • IMG_0150.JPG
    IMG_0150.JPG
    437,3 KB · Görüntüleme: 526
Hatanın sebebi arızalı bellek modülleridir genelde. Bazen yüksek frekansta çalışan bellekler de bu hataya sebep olabilir.

İlk olarak BIOS'u son sürüme güncelleyin.
benim ramimde de bu sorun var sanırım windows bellek taraması yaptım ve belleklerin bozuk olduğunu söyledi ramleri değiştirmelimiyim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı