Memory management mavi ekran sorunu

ESTyrise

Hectopat
Bilgisayarımı daha 4 saat önce format attırdım fakat Driver larını kendim driverpack imden kurdum Driver'larin hepsi indirildi sadece chipset de sıkıntı verdi ben de internetten ASUS'un kendi sitesindeki chipset indirdim ve kuruldu.
Ondan sonra League of Legends'ı indirdim ve kurulumunu yapmak için açtığımda Memory management hatasını aldım araştırdım internetten RAM'lerde sorun olabileceği yazıyordu Memtest64'ü indirip test yapacaktım ki yine hata aldım.
Bu sefer gidip Windows bellek tanımlamayı açtım onda da 0xc0000023 hatasını aldım.

Bilgisayar parçalarım:
ASUS Prime B450 MK.
AMD Ryzen i5 2600.
Radeon RX580 4 GB.
Circual 2133MHz 8 GB DDR4.
Sharkoon 600Watt 80+
480 GB SSD 1 TB HDD

Minidump lazım olursa diye:

Sorunu bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten güncel bir sisteminiz var. Windows update sürücüleri yükleyecektir sorun olmadan. Sadece Ekran Kartı sürücüsü eski yüklenebilir. Onuda DDU ile silip AMD'nin sitesinden güncel sürücüyü indirip yükleyebilirsiniz.
driverpack gibi uygulamaları kullanmayın lütfen

Cevabiniz için teşekkür ederim fakat hangi Driver'lari indiricegimi bilmiyorum veya nereden indirebilecegimi yardımcı olacak güzel bir kaynak veya siz biliyorsanız nelerin gerektiğini yazar misiniz?

Driver'ler kendini yüklüyor format attıktan sonra Aygıt yöneticisini açın orada ünlem olan sürücüleri güncelleyin.
ekran kartı modelinizi amd'nin sitesine yazıp bulabilirsiniz

Zaten güncel bir sisteminiz var. Windows Update sürücüleri yükleyecektir sorun olmadan. Sadece ekran kartı sürücüsü eski yüklenebilir. Onuda DDU ile silip AMD'nin sitesinden güncel sürücüyü indirip yükleyebilirsiniz.
Driverpack gibi uygulamaları kullanmayın lütfen

Bilgisayarı USB format ile format işlemine başlattım SSD'yi bicimlendirip sildikten sonra tekrar yer ayırıp kuruluma başladım fakat 0x80070570 hatası aldım ve hata sekmesinde biraz bekledikten sonra DPC watchdog vioation hatası aldim. Şu an SSD'yi sildigim için Win10 yok bilgisayarda ve bilgisayarı kullanamiyorum

Ram'e oc yapmadınız değil mi? Başka ram varsa takıp deneyebilir misiniz ? Tek ram ise yerini değiştirp bir deneyin.
Sistemi hdd ye kurmayı deneyebilir misiniz ? Birşey silmeden deneyin . Kurabiliyor mu yoksa aynı hatayı mı alıyor o yüzden soruyorum. Hdd'yi çıkarıp direk Ssd'ye veya Ssd'yi çıkarıp sadece Hdd'ye kurmayı deneyebilirsiniz. Başka ram varsa onu deneyin. Sorun ram'de mi görebiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı