MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası ve Memtest86 testi

İşletim sistemi
Windows 11

dracon

Kilopat
RAM
Crucial 32GB 2x16GB PRO DDR5 5600Mhz CL45 1.1V PC RAM
Merhaba, "MEMORY_MANAGEMENT" mavi ekran hataları birçok kez aldım ve akabinde Memtest86 ile teste soktum, ilk aşamadan böyle bir hata aldım. Birçok hata aldıktan sonra kapattım. Wingbg ile analiz ettiğimde Memory corrupiton hatalarını da gördüm.

Minidump dosyalarını da ekledim. Ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım, ne yapmalıyım? Yeni aldım, toplama PC kurdum. Yarın iadeye gideceğim.

1703958235922.jpeg

1703958247019.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız aşırtma ayarı açık mı RAM'lerde? DDR5 4800 civarında çalışıyor diye biliyorum kapalı durumlarda. Kapatıp tekrar teste sok, sonucu öyle at.

Hız aşırtma ayarı dediğiniz expo 1 profili seçtim sadece, akabinde yine devam etti, sonra tekrar expo profilini kaldırdım yine aynı hataları aldım. Özellikle 1.bölümün 10.aşamasında sleeping kısmından hemen sonra bu hatalar geliyor memtest86 ile test ettiğimde. Bu da expo olmadan normal bir şekilde ram hataları aldığım yer.

1703961317590.jpeg

Hız aşırtma ayarı dediğiniz EXPO 1 profili seçtim sadece, akabinde yine devam etti, sonra tekrar EXPO profilini kaldırdım yine aynı hataları aldım. Özellikle 1.bölümün 10.aşamasında sleeping kısmından hemen sonra bu hatalar geliyor Memtest86 ile test ettiğimde. Bu da EXPO olmadan normal bir şekilde RAM hataları aldığım yer.

Eki Görüntüle 2069261

RAM'ler problemli gözüküyor, o garanti zaten. Lakin bu satıcı firmalar Memtest86'da DDR5 desteği olmadığını söyleyip hata kabul etmiyorlar, bahaneleri bu artık. Eğer öyle bir şey ile karşılaşırsan aşağıdaki konulara bak ve haberin olsun şimdiden.

* Çözüldü: Memtest86 DDR5 RAM desteği sunuyor mu?
* Does Memtest86 support DDR5 ram? - PassMark Support Forums

RAM'ler problemli gözüküyor, o garanti zaten. Lakin bu satıcı firmalar Memtest86'da DDR5 desteği olmadığını söyleyip hata kabul etmiyorlar, bahaneleri bu artık. Eğer öyle bir şey ile karşılaşırsan aşağıdaki konulara bak ve haberin olsun şimdiden.

* Çözüldü: Memtest86 DDR5 RAM desteği sunuyor mu?
* Does Memtest86 support DDR5 ram? - PassMark Support Forums

Ram'ler iade ettim, cevabı bekliyorum. Vatanbilgisayar servise yollamış, müşteri hizmetleri ile baş etmek gerçekten sıkıntılı. Hepsiburada'dan iki adet 16 gb XPG 5200 mhz adata marka ramler aldım, iki rami de sokete yerleştirdim ve sonuç olarak bu hatayı artık vermiyor, gerçekten de ram'ler bozukmuş. Bu hatayı saatlerdir almıyorum.

Vatan bilgisayarın sattığı ram bu;

Crucial 32GB (2x16GB) Pro DDR5 5600MHz CL45 1.1V PC Ram

Vatanbilgisayardan gelecek cevaba göre, ramler iade olmazsa tüketici hakem heyetine gideceğim, dilekçe ile birlikte ram'leri hata ekran görüntüleriyle birlikte kendilerine göndermiştim.

RAM'ler iade ettim, cevabı bekliyorum. Vatan Bilgisayar servise yollamış, müşteri hizmetleri ile baş etmek gerçekten sıkıntılı. Hepsiburada'dan iki adet 16 GB XPG 5200 MHz Adata marka RAM'ler aldım, iki RAM'i de sokete yerleştirdim ve sonuç olarak bu hatayı artık vermiyor, gerçekten de RAM'ler bozukmuş. Bu hatayı saatlerdir almıyorum.

Vatan Bilgisayar'ın sattığı RAM bu;

Crucial 32 GB (2x16 GB) Pro DDR5 5600MHz CL45 1.1V PC RAM

Vatan Bilgisayar'dan gelecek cevaba göre, RAM'ler iade olmazsa tüketici hakem heyetine gideceğim, dilekçe ile birlikte RAM'leri hata ekran görüntüleriyle birlikte kendilerine göndermiştim.

Umarım sorun çıkarmazlar. Dediğim firmalardan biri de vatan zaten.

Umarım sorun çıkarmazlar. Dediğim firmalardan biri de vatan zaten.

Tekrar bilgilendireceğim burayı, sonuç çıkınca. Teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Sonuç çıktı. Ram'lerin iadesini kabul etti Vatanbilgisayar. Onun yerine başka Ram markası ve modeli aldım, sorun ortadan kalktı. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum, yardımcı olan @181951 arkadaşa teşekkürü borç bilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı