MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası

BaşarHan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda neredeyse 4 aydır MEMORY_MANAGEMENT hatası alıyorum ve mavi ekran yiyorum, her format attığımda 1 2 hafta düzeliyor fakat geri bozuluyor. Hiçbir şekilde korsan yazılım ya da korsan Windows kullanmıyorum, 8 GB DDR4 3000MHz RAM'ım var ve sorunun RAM'den de kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Windows'un RAM denetleme uygulamasını kullandım sorun çıkmadı. Farklı RAM denetleme uygulamalarını denedim sorun çıkmadı. RAM'ı 2667 MHz'e sabitledim olmadı, 2998 MHz'e sabitledim olmadı ve 3000 yaptım olmadı.
R5 1600 AF, RX550, BIOSTAR A320, 8 GB Crucial Ballistix RAM kullanıyorum. Tek modül.

Rust, CS:GO gibi oyunlarda hata alıyorum. Valorant, LoL gibi uygulamalarda sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
@KojiroHyuga04 konuna müdahale etmiyorum yanlış anlama sakın :D
Sırf merakımdan bakayım dedim de burada suçlu HDD gibi duruyor bence.
SSD'nin HD Sentinel'deki SMART verilerini de paylaşır mısın? HDTune'da bir sürü Unknown Attributes var, onların ne olduğunu görmemiz lazım, HD Sentinel gösteriyordur belki.

@KojiroHyuga04 konuna müdahale etmiyorum yanlış anlama sakın :D
Sırf merakımdan bakayım dedim de burada suçlu HDD gibi duruyor bence.
Merhabalar herkesin yardım etmek için can atmasına çok sevindim bence kişide sevnimiştir :)
HDD mi alalı 9 ay gibi bir süre oldu garantisi yok ve piyasada ortada herşey çok pahalı hdd sıkıntılıysa nasıl çözebilirim?

Merhabalar herkesin yardım etmek için can atmasına çok sevindim bence kişide sevnimiştir :)
HDD mi alalı 9 ay gibi bir süre oldu garantisi yok ve piyasada ortada herşey çok pahalı hdd sıkıntılıysa nasıl çözebilirim?
Görgü kuralı diyelim. Birisi bir kişinin konusuna müdahale etmişse, üçüncü kişinin müdahale etmemesi hoş olur. Konuya müdahale eden kişi, üstesinden gelemezse zaten yardım istiyor. :)

Genelde birisi bir şey söyler, herkes bozuk plak gibi aynı şeyi yazar konu kirlenir, konuya ilk müdahaleyi yapan kişiyi yok sayar yani hoş olmayan durumlar. :D
Ha aklıma gelmişken, HDD alınacaksa, Western Digital'in Blue veya Black modeli alınmalı. En sağlam modeller bunlar. Seagate, HGST, Toshiba gibi baba markaların dandirik modelleri piyaslarda cirit atıyor, sonra 9 aylık HDD yüzünden sorun yaşıyorsun. :D
Seagate Barracuda modeline o kadar çok denk geldim ki. Abi bir tanesi uzun ömürlü olsun, yok. Hepsi hiç ummadığın bir anda iptal :D

Son düzenleme:
Görgü kuralı diyelim. Birisi bir kişinin konusuna müdahale etmişse, üçüncü kişinin müdahale etmemesi hoş olur. Konuya müdahale eden kişi, üstesinden gelemezse zaten yardım istiyor. :)

Genelde birisi bir şey söyler, herkes bozuk plak gibi aynı şeyi yazar konu kirlenir, konuya ilk müdahaleyi yapan kişiyi yok sayar yani hoş olmayan durumlar. :D

Ha aklıma gelmişken, HDD alınacaksa, Western Digital'in Blue veya Black modeli alınmalı. En sağlam modeller bunlar. Seagate, HGST, Toshiba gibi baba markaların dandirik modelleri piyaslarda cirit atıyor, sonra 9 aylık HDD yüzünden sorun yaşıyorsun. :D
Seagate Barracuda modeline o kadar çok denk geldim ki. Abi bir tanesi uzun ömürlü olsun, yok. Hepsi hiç ummadığın bir anda iptal :D
bu dönemde 240 gb'a oyun sığmıyor malesef almam gerekiyorsa alacağım tabiki ama fiyatlar uçmuş sıfırları 600 700 tlden dönüyor, eğer yeni disk almadan bu diski onarabilmek gibi bir imkanım varsa onu yapmak isterim ama yoksa yok edeceğiz malesef,

Geri
Yukarı