Memtest86 testi nasıl yapılır?

Anakart ve işlemci nedir? Ne kadar voltaj veriyorsun CL kaç? Belleklerin markası nedir? Ona göre yardımcı olayım.
AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
ASUS PRIME B450M-K AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 DVI VGA ANAKART

Voltaj vermedim manuel olarak. Sadece otomatik ayar yapmıştım. RAM'leri 3000MHZ e çektim. İşlemciyi de Otomatik ayar yaparak normalden yükseğe aldım. D41 RAMler. ADATA XPG SPECTIRIX D41 2x8GB 16GB 3000Mhz SINGLE DDR4

AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
ASUS PRIME B450M-K AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 DVI VGA ANAKART

Voltaj vermedim manuel olarak. Sadece otomatik ayar yapmıştım. RAM'leri 3000MHZ e çektim. İşlemciyi de Otomatik ayar yaparak normalden yükseğe aldım. D41 RAMler. ADATA XPG SPECTIRIX D41 2x8GB 16GB 3000Mhz SINGLE DDR4
İşlemciye dokunma OC yapsan bile pek fark yaratmayacaktır RAM'ler için DOCP diye otomatik bir ayar olmalı anakartının BIOS'unda onu açman yeterli olacak. Ekstra bir şey yapmana gerek yok.

İşlemciye dokunma OC yapsan bile pek fark yaratmayacaktır RAM'ler için DOCP diye otomatik bir ayar olmalı anakartının BIOS'unda onu açman yeterli olacak. Ekstra bir şey yapmana gerek yok.
Aynen böyle yapıyorum bende. OC yapıp test yapsam birşey farketmez dimi. Varsayılan ayarlarda bir sorun görünmedi.

Aynen böyle yapıyorum bende. OC yapıp test yapsam birşey farketmez dimi. Varsayılan ayarlarda bir sorun görünmedi.
İşlemciye dokunmadan sadece DOCP ayarlarda mavi ekran veriyorsan testi sonuna kadar tamamla bir hata bile bulursa sorun var demektir garantiye göndermen gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı