Menisküs yırtığı

REapex

Hectopat
Yer
İstanbul/Ataşehir
Daha fazla  
Arkadaşlar olay şöyle 4-5 ay önce okulda kötü bir şekilde düştüm ve doktor tarafından ilk başta yoğun ağrı olduğunu bir şey olmadığını söylediler. Başka bir hastanede ise detaylı filmler tomografi ile menisküs yırtığı olduğunu ve ödem topladığını ifade ettiler sorun şu ki 4 aydır kremleri kullanıyorum ama işe yaramıyor. Şiş gene aynı ödemde aynı şekil üstüne üstlük baskette oynuyorum ve korkuyorum. Bir şey olacak diye sorum şudur bu ödem kanser yapar mı veya bana daha fazla zarar verir mi veya ameliyat olmalı mıyım? Okulların açılmasına az kaldı ama bekli seneye doktora gitmeden önce fikir almak istedim.

Menüsküs dikilir veya dikilemez,MR da net belli olmuyor..Anca ameliyat sırasın da..Bırak basketi,yürümene bile dikkat et (yırtığı daha çok zorlarsın,iş olduğundan daha fazla büyür)..Fizik tedavi ile güçlenip ameliyata gerek olmayabilir...Ödem her türlü olur, dinlendirmen,arasıra buz yapman gerekir..Krem sadece belli süre ağrı kesici görevi görür,iyileştirmez...Kanser vs. gibi bi şey söz konusu değil...Esas önemlisi işin ehli Prof vs çok iyi bir Dr bulman....
Geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Menüsküs dikilir veya dikilemez, mr da net belli olmuyor. Anca ameliyat sırasın da. Bırak basketi, yürümene bile dikkat et (yırtığı daha çok zorlarsın, iş olduğundan daha fazla büyür).fizik tedavi ile güçlenip ameliyata gerek olmayabilir...ödem her türlü olur, dinlendirmen, ara sıra buz yapman gerekir. Krem sadece belli süre ağrı kesici görevi görür, iyileştirmez...kanser vs. gibi bir şey söz konusu değil...esas önemlisi işin ehli prof vs çok iyi bir dr bulman...
Geçmiş olsun.

Teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için çok illet bir şey.

Geri
Yukarı