Mentalim aşırı düşük

Wuxios

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Tokat
Daha fazla  
Mentalim aşırı düşük, hem de çok fazla. Örneğin LoL oynuyorum Top'ta bir kere gank yiyorum yarısı düşüyor mentalimin sonrasında adam hafif üstünlük yakaladığı için bir daha öldürüyor daha da mentalim kalmıyor gidip gidip ölüyorum. Başka örneklerle devam edeyim; YouTube'a video atıyorum izlenmiyor hemen silip pes ediyorum. Ve bunları yaparken kendimi durduramıyorum, içimden; "Mentalin düşük yapmamalısın mentalini yüksek tut" diyorum ama yine de mentalim düşünce daha da yükselmiyor. Valo'da maç kaybediyoruz arkadaşım mentalini yüksek tut diyor tamam diyorum ama ne alaa. Mentalimi gerçek anlamda nasıl yüksek tutabilirim? Mental yüzünden gerçekten çok şeyden vazgeçtim açık liseye geçtim mesela daha fazla ne olabilir ki?

Mentalim aşırı düşük, hem de çok fazla. Örneğin LoL oynuyorum Top'ta bir kere gank yiyorum yarısı düşüyor mentalimin sonrasında adam hafif üstünlük yakaladığı için bir daha öldürüyor daha da mentalim kalmıyor gidip gidip ölüyorum. Başka örneklerle devam edeyim; YouTube'a video atıyorum izlenmiyor hemen silip pes ediyorum. Ve bunları yaparken kendimi durduramıyorum, içimden; "Mentalin düşük yapmamalısın mentalini yüksek tut" diyorum ama yine de mentalim düşünce daha da yükselmiyor. Valo'da maç kaybediyoruz arkadaşım mentalini yüksek tut diyor tamam diyorum ama ne alaa. Mentalimi gerçek anlamda nasıl yüksek tutabilirim? Mental yüzünden gerçekten çok şeyden vazgeçtim açık liseye geçtim mesela daha fazla ne olabilir ki?
Bilgisayar oyunlarını bırakın hayatınıza bakın . Bu kadar .

Mentalim aşırı düşük, hem de çok fazla. Örneğin LoL oynuyorum Top'ta bir kere gank yiyorum yarısı düşüyor mentalimin sonrasında adam hafif üstünlük yakaladığı için bir daha öldürüyor daha da mentalim kalmıyor gidip gidip ölüyorum. Başka örneklerle devam edeyim; YouTube'a video atıyorum izlenmiyor hemen silip pes ediyorum. Ve bunları yaparken kendimi durduramıyorum, içimden; "mentalin düşük yapmamalısın mentalini yüksek tut" diyorum ama yine de mentalim düşünce daha da yükselmiyor. Valorant'ta maç kaybediyoruz arkadaşım mentalini yüksek tut diyor tamam diyorum ama ne alaa. Mentalimi gerçek anlamda nasıl yüksek tutabilirim? Mental yüzünden gerçekten çok şeyden vazgeçtim açık liseye geçtim mesela daha fazla ne olabilir ki?

Bırak oyunları hocam gene oyna ama bağımlılık olayını bırak bende ortaokul zamanında öyleydim ama artık bıraktım sarmıyor oyunlar zaten tek oynadığım oyun PUBG oda arkadaşımla oynuyoruz diye yoksa onu da bırakacağım hayatını yaşa hocam gez toz bir işin varsa onunla uğraş yoksa da kendine bir iş bul hobi gibi düşün.

Bukowski'nin mezarında yazan sözü söyleyeyim, "Çabalama." evet ciddiyim çabalama. Bunu şöyle açıklayabilirim, bir şey için beklentiye girersen o şey senden o kadar uzaklaşır. Topta oynarken kazanmayı, iyi oynamayı bekleme gank yemeyi bekle kötü şeyler yaşamayı bekle. YouTube'ye video atarken izlenmeyi bekleme, akışına bırak. Anahtar nokta beklentiye girmemek, beklentiye girmezsen ne üzülecek ne sevinecek bir şeyin kalır ama eğer istediğin şey olursa sevinirsin fakat sırf istediğin şey olmadığı için üzülmezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı