Mesajlaşmada görünmez boşluk nasıl yapılır?

Bunları⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ kullanabilirsin.
Sağol, paylaşım efsane olmuş.. halden anlayan insansın.
Bu boşluk, normalden büyük ve satır sonunda tamlamanın bölünmesini engelliyor. Mesela isim⠀soyisim Murat⠀ÖZTÜRK gibi satır sonuna gelse dahi birbirinden ayrılmıyor. T⠀B⠀M⠀M
Bi ricam olacak;
Normal boşluktan küçük, daha az yer kaplayan bir boşluk daha var. Kodunu bilmiyorum, Telefonda tuşlayamam zaten.. PAYLAŞABİLİRSENİZ çok makbule geçer...

Bunu kopyala ㅤ

Sağ ol, bu boşluğun küçüğü var mı? Normal boşluktan daha küçüğü. Kelimeler daha yakın fakat ayrı duracaklar.
Bu arada senin paylaştığın boşluk karakteri harbi boşluk; satır sonu bölünmesine izin veriyor lakin çok büyük...

Bu boşluk, normal boyutta ve satır sonunda tamlamanın bölünmesini engelliyor. Mesela;
İsim Soyisim: Murat ÖZTÜRK Murat ÖZTÜRK Murat ÖZTÜRK Murat ÖZTÜRK gibi satır sonuna gelse, Ad sığsa da Soyad ayrılmıyor. T B M M

‏‏‎‏‏‎ Bi ricam olacak;
Bu veya normal boşluğun daha dar olanı.. Moğol Unicode u+2009 dar diyorlar, 3'te1 oranında ince. Bulabilen eklerse, sevinirim. Cepte kolay hareket edemiyorum.

İsim Soyisim: Murat ÖZTÜRK Murat ÖZTÜRK Murat ÖZTÜRK Murat ÖZTÜRK ayrıldı valla! Discord'da işe yarıyor, burada olmadı..

Bir de, meraklısına.. ‏‏‎‏‏‎Bi ricam olacak; kelimesinin başındaki boşluk, satırı sağa hizalı hale getiriyor. O da burada olmadı, discord'da çalışıyor..

Son düzenleme:
kopyala ( )

Sağolda, Discord'da nerede kullanılır bulamadım.
( ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎)( ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) Bu; Cümlenin başına konunca, discord'da Arapça gibi paragraf sağa hizalama yapıyor.
Yazının alt - üstüne (görünmeden) satır ekliyor.
Discord tarafından silinmiyor.

Bu da, discord'da çalışıyor. Satır sonu Murat ‏‏‎‏‏‎ÖZTÜRK burada çalışmıyor, isim soyad ayrılmıyor. Discord'da ikisi birden alt satıra iniyor.. boşluk ad-soyad arasında Murat ‏‏‎‏‏‎ÖZTÜRK

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…