Mesh kasa ile cam kasa arasındaki sıcaklık farkı ne kadar olur?

semko

Centipat
Daha fazla  
Benim kasamın ön kısmı cam. Eğer mesh olsaydı derece olarak ne kadarlık bir fark olurdu? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözle görülür bir fark olmazdı bence. Mesh kasanın önü daha açık olduğu için içeri giren hava biraz daha soğuk olurdu ama gece-gündüz kadar fark etmezdi.
Hocam size pek katılmıyorum. Bu etki gözle görülür seviyelerdedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bileş
5 derece ölçtüm kendimde.
Bileşenlere göre 5-10C fark edebilir

Hocam size pek katılmıyorum. Bu etki gözle görülür seviyelerdedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi "kasa" var, "kasa" var yani. Her kasa birbirinin aynısı değil, aynı etkiyi vermeyebilir. Bilemeyeceğim. Kasayı delmektense en baştan düzgün bir kasa almak daha mantıklı olurdu.

Şimdi "kasa" var, "kasa" var yani. Her kasa birbirinin aynısı değil, aynı etkiyi vermeyebilir. Bilemeyeceğim. Kasayı delmektense en baştan düzgün bir kasa almak daha mantıklı olurdu.
Kesinlikle. Kasadan kasaya mutlaka hava sirkülasyonundan dolayı sıcaklıklar farklı olacaktır. Dediğiniz gibi bende kasayı delme taraftarı değilim, sadece aynı kasadaki mesh ve kapalı ön panel sıcaklık örneği için linki paylaştım. 👍

Kasaya göre değişir bu durum.

Örneğin 5000D'nin airflow ve solid versiyonu arasında GPU için 1 derece, CPU için 5 derece fark var;
1699907866522.png

1699907874624.png

Ama mesela Lancool II Mesh ile Lancool II arasındaki farka bakıyorsun, makas CPU için 12 dereceye, GPU için ise 7 dereceye kadar büyüyor;
1699907950783.png
1699907995324.png

Yeni konular

Geri
Yukarı