Meslek Lisesi 12. Sınıfı Açıktan Okumak

Temel lise değil de dershaneye gideceğim. Teşekkürler yine de.

Halen ailemi ikna etme konusunda yardıma ihtiyacım var bu durumu yaşayan ya da yaşamış olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Merhaba. Ben de şu an aynı durumdayım. Son sınıfı açıktan okumak istiyorum. Açıktan okuyabildin mi, okuduysan nasıl oldu, faydası olduğunu düşünüyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben de şu an aynı durumdayım. Son sınıfı açıktan okumak istiyorum. Açıktan okuyabildin mi, okuduysan nasıl oldu, faydası olduğunu düşünüyor musun?
Lise son sınıfta açıköğretime geçip dershaneye kaydoldum. Bu sayede üniversite sınavında 8600 sıralama yaptım. Evet, faydası oldu.

12. sınıfta mesleki açık liseye geçilmediği sürece staj görülmez. Mesleki açık öğretimde de staj zorunluluğu var, düz açık lisede staj zorunluluğu yok. Sorunun cevabına gelecek olursak düz açık liseye geçildiği sürece evet, mümkün.

Bi soru sorucam açık liseden okuyup üni normal okursam kimse dönüpte lise diplomama bakmaz deilmi sonuçta üniyide bitirmiş sayılıyorum

Bi soru sorucam açık liseden okuyup üni normal okursam kimse dönüpte lise diplomama bakmaz deilmi sonuçta üniyide bitirmiş sayılıyorum
Bakmaz, baksa da bir şey değişmez. En son hangi diploman varsa o geçerli olur.

Merhaba açığa aldırdıysanız bir şey sormak istiyorum 12. sınıfta 1 tane meslek dersi varmış onu nasıl gördünüz onun için okula gittinizmi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…