Meslek lisesinde hangi bölüm tercih edilmeli?

Daha fazla  
Arkadaşlar bölüm sececegim de benim meslek lisesinde olanlar bilişim adalet büro muhasebe. Ben bilişimi 1. tercihe yazmak istiyorum ancak kafamda şu soru var: Sadece yazilimci mi oluyorsun yoksa farklı farkli mi ve matematik bilişime giriyor mu?

Bilişim okumanızı önermem. Aynı şekilde muhasebe de.
Meslek lisesinde bilişim okumak için heves olması lazım. Ben 390 ile bilerek meslek okudum ama aşırı fazla bilişime sadece geleceğin mesleği diye gelip bir şey beceremeyenler ile doluydu.

Meslek lisesinde bilişim okumak için heves olması lazım. Ben 390 ile bilerek meslek okudum ama aşırı fazla bilişime sadece geleceğin mesleği diye gelip bir şey beceremeyenler ile doluydu.
Arkadaşım meslek lisesi bilişim okudu şu an AVM de bir dükkanda garson olarak çalışıyor. Dediğiniz gibi heves olması lazım ve işi sevmesi lazım.

Yazılım mühendisliği gibi üniversite gerektiren meslekler okuyacaksanız üniversiteye hazırlayan liseleri tercih edin. Ayrıca yazılım okuyacağınızdan eminseniz boş zamanlarınızda kendinizi geliştirmeye bakın ve üniversiteye hazırlıklı olun. Lise veya üniversite fark etmeksizin büyük çoğunluk bilgisizce o bölümleri seçiyorlar.

Arkadaşım meslek lisesi bilişim okudu şu an AVM de bir dükkanda garson olarak çalışıyor. Dediğiniz gibi heves olması lazım ve işi sevmesi lazım.
Arkadaşınız ile ben meslekte bilişimin sonlarını sergiliyoruz sanki. Ben şuan 4 yıllık bilgisayar mühendisliği okumaktayım.

Arkadaşınız ile ben meslekte bilişimin sonlarını sergiliyoruz sanki. Ben şuan 4 yıllık bilgisayar mühendisliği okumaktayım.
Tabii çalışan her durumdan alnının akıyla çıkar. Benim 10. sınıftaki İngilizce öğretmenim, meslek lisesi elektrik elektronik mezunuymuş. Fakat o da okuduğu bölümden ilerlememiş.

Geri
Yukarı