Meslek lisesinden bilgisayar mühendisi olma

devran1

Centipat
Merhaba,

Ben şu anda 9. sınıfa gidiyorum ve yanlış tercih yüzünden meslek lisesine düştüm. Meslek lisesinden kalacağım gibi gözüküyor, ve araştırmalarımda HTML PHP C# gibi uygulamaların 10. sınıfta oğrenildiğini oğrendim ve bununla ilgili offline veri tabansız bazı siteler yapmaya calıştım ama hiçbirini tam olarak bitirmedim. Gelelim asıl soruya meslek lisesinden yazılım mühendisi olabilir miyim? Tereddüt ettiğim konu ise ileriki sınıflarda Matematik, Fizik gibi dersler alınmıyormuş bunları nasıl halledebilirim yani meslek lisesinden yazılım mühendisi olabil miyim? İlk dönem notum ise 75.

Cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ben şu anda 9. sınıfa gidiyorum ve yanlış tercih yüzünden meslek lisesine düştüm. Meslek lisesinden kalacağım gibi gözüküyor, ve araştırmalarımda HTML PHP C# gibi uygulamaların 10. sınıfta oğrenildiğini oğrendim ve bununla ilgili offline veri tabansız bazı siteler yapmaya calıştım ama hiçbirini tam olarak bitirmedim. Gelelim asıl soruya meslek lisesinden yazılım mühendisi olabilir miyim? Tereddüt ettiğim konu ise ileriki sınıflarda Matematik, Fizik gibi dersler alınmıyormuş bunları nasıl halledebilirim yani meslek lisesinden yazılım mühendisi olabil miyim? İlk dönem notum ise 75.

Cevap verirseniz sevinirim.
Bende meslek lisesi çıkışlıyım.Matematiği en son 10.sınıfta gördüm fizikte aynı şekil.HTML gibi dilleri ise 11'de temel olarak gördük.12'de staj olduğu için hoca saldı ve sınıfta Gta,Cs gibi oyunlar oynadık ve sınıfça mezuna kaldık.Eğer bilgisayar mühendisliği istiyorsan matematiği çok kasman lazım ve ek olarak dershaneye gitmen lazım.İyi forumlar.

Şu listedeki puanları yapabilirseniz bence olur.
Merhaba ,
O puanları tutcağımdan eminim cünkü dershaneler ile destekliceğim.
Bende meslek lisesi çıkışlıyım.Matematiği en son 10.sınıfta gördüm fizikte aynı şekil.HTML gibi dilleri ise 11'de temel olarak gördük.12'de staj olduğu için hoca saldı ve sınıfta Gta,Cs gibi oyunlar oynadık ve sınıfça mezuna kaldık.Eğer bilgisayar mühendisliği istiyorsan matematiği çok kasman lazım ve ek olarak dershaneye gitmen lazım.İyi forumlar.
Merhaba
Şuanki 10. Sınıflar ile konuştuğumda C# dersleri alıyolarmış şöyle bir sorunda var dersler alınıyomu (matematim , fizik gibi) ama inanıyorumki güzel bir dershane ile yazılım mühendisi olcağıma .Sizin görüşleriniz nedir?

Son düzenleme:
Lise ve çoğu üniversitede yazılım adına öğrendiğiniz bilgiler bir hiç. Tamamen çöp ve bir işe yaramaz.
Çok az istisna ve kendini geliştirmiş, öğretme isteği olan öğretmen var.
Gelişme işi tamamen size kalmış.
Vereceğim tavsiye iyi bir üniversiteye girmeniz olur.
Anadolu bölümü varsa nakil verdirebilirsiniz. Yazılımı kendiniz öğrenirseniz çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Liselerde genellikle yanlış öğretiliyor çünkü.
Eğer bölüm değiştirmeden devam etmek isterseniz sayısal derslere çalışmayı ihmal etmemelisiniz. Aksi taktirde 4 yıllık bir bölüm yazmanız gerçekten zor olur.

Merhaba ,
O puanları tutcağımdan eminim cünkü dershaneler ile destekliceğim.

Merhaba
Şuanki 10. Sınıflar ile konuştuğumda C# dersleri alıyolarmış şöyle bir sorunda var dersler alınıyomu (matematim , fizik gibi) ama inanıyorumki güzel bir dershane ile yazılım mühendisi olcağıma .Sizin görüşleriniz nedir?
Kazanırsın ama çok kasman lazım.Mühendislik kolay bir şey değil.Eğer tutturamazsan bilgisayar programcılığı önerebilirim.Mezuna kalmasaydım bilgisayar programcılığı üzerinden devam edicektim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı