Meslek Lisesinden İmam Hatibe Geçiş Yapma

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, 10.Sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. İmam hatibe geçmek istiyorum lakin ilk dönem idareci ilk dönem sonuna kadar yapabilirsin dedi. Ben de son hafta baktım 3 hafta önceden nakiller kapandı yazıyordu sistemde. Ben de karne olaylarından dolayı yazıyordur sandım, 15 tatilde baktım 3 hafta önceden kapandı yazıyordu. Ben de bu cuma yaptım nakili devam ediyor diyordu şimdi onaylandı yazıyor. Geçiş yapabilir miyim şimdi bu senaryoda? Geçiş yapabilirsem bu onaylandı yazdıktan sonra kaç gün içinde ailemi getirip onaylattırmam lazım belirli bir süresi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük bir hata olmuş bence şuanda 11.sınıf öğrenciyisim anadolu lisesindeyim ve burdaki dersler tabiki de zor ama meslek lisesinde en azından sevdiğin bir işle uğraşıyorsun bana kalırsa meslekte kalman daha doğruydu.
Evet haklısın da sevdiğim bir işle uğraşamadım malesef, bilişime gecmeyi istedim dönem başından beri gidemedim.
1 sene kaldım burda sayısal dersleri yapamıyorum diye bi bakımdan geçmek istemiştim.
Evet dediğiniz gibi olmuş, ders programı felan değişmiş.
Simdi bu okuldada yoklamada adım duruyormuş, şimdi direk yeni okulamı gitmem lazim eski okulda yok yazılır mıyım?

Son düzenleme:
Evet haklısın da sevdiğim bir işle uğraşamadım malesef, bilişime gecmeyi istedim dönem başından beri gidemedim.
1 sene kaldım burda sayısal dersleri yapamıyorum diye bi bakımdan geçmek istemiştim.
Evet dediğiniz gibi olmuş, ders programı felan değişmiş.
Simdi bu okuldada yoklamada adım duruyormuş, şimdi direk yeni okulamı gitmem lazim eski okulda yok yazılır mıyım?
Yoklamada ismin varsa yeni okula geç oradaki sistemde yeni okulun sisteme kayıt edilir. Eğer yok yazılırsan eski okuldan ismini sildirmen gerekir.

Merhaba, 10.Sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. İmam hatibe geçmek istiyorum lakin ilk dönem idareci ilk dönem sonuna kadar yapabilirsin dedi. Ben de son hafta baktım 3 hafta önceden nakiller kapandı yazıyordu sistemde. Ben de karne olaylarından dolayı yazıyordur sandım, 15 tatilde baktım 3 hafta önceden kapandı yazıyordu. Ben de bu cuma yaptım nakili devam ediyor diyordu şimdi onaylandı yazıyor. Geçiş yapabilir miyim şimdi bu senaryoda? Geçiş yapabilirsem bu onaylandı yazdıktan sonra kaç gün içinde ailemi getirip onaylattırmam lazım belirli bir süresi var mı?
Arapçan yoksa sakın yapma çuvallarsın.

Özel bir sebebin yoksa seni bu duruma iten ne kardeşim?

Hayat senin hayatın kimse karışamaz ona lafım yok, lakin imam hatip bitirmekle imam veya hafız vs olunmaz bu iş gönül işidir gönlünde varsa seve seve yaparsın ki yapta zaten, ülkedeki tek geçerli ve sonu olmayan bir meslek sahibi olmuş olursun fakat ben sırf lise mezunu olmak için geçeyim edeyim diyorsan yapmasan senin için daha iyi olurdu. Meslek lisesinde görerek birşeyleri yapman daha çabuk algılamanı sağlardı. Hayırlısı olsun hakkında.

Özel bir sebebin yoksa seni bu duruma iten ne kardeşim?

Hayat senin hayatın kimse karışamaz ona lafım yok, lakin imam hatip bitirmekle imam veya hafız vs olunmaz bu iş gönül işidir gönlünde varsa seve seve yaparsın ki yapta zaten, ülkedeki tek geçerli ve sonu olmayan bir meslek sahibi olmuş olursun fakat ben sırf lise mezunu olmak için geçeyim edeyim diyorsan yapmasan senin için daha iyi olurdu. Meslek lisesinde görerek birşeyleri yapman daha çabuk algılamanı sağlardı. Hayırlısı olsun hakkında.
Üstad, bu bölümdeki sebebim bi sevemedim sevdiğim işle uğraşamadım.
Dönem başından beri bilişimi istedim olmadı malesef, bende son çare imam hatib düşündüm lakin burdada moralim bozuldu temelin yoksa hayatının hatasını yapmışsın dendi WB. bırakıcam okulu açıktan devam etcem gibi gözüküyor...
Arapçan yoksa sakın yapma çuvallarsın.
10.Sınıfın 2.dönemi ya şimdi tasdikname mi alsam açıktan devam edersem nolcak o iş bilginiz var mı?
Şuanki nakili iptal etme gibi bir olay var mı acaba? e-devlet sitesinden yapmıştım geçen cuma ders programı felan yeni okula göre değişmiş iptal etme gibi bir olay var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı