Meslek mi Anadolu mu?

Hocam klasik bir cevap olacak fakat mesleğe gitmeyin, çalışkan birisine benziyorsunuz zeden derslere odaklanabileceğiniz bir yere gidin.
Ben meslekte okuyorum, size tavsiyem sağda solda sürünerek çalışmak istemiyorsanız mesleğe gitmemenizdir, meslek liseleri sizi zaten üniversiteye değil fabrikada işçi olmaya hazırlıyor. 4 senenin sonunda birde üniversite okuyup mühendis olurum diye düşünebilecek bir konumda olmuyorsunuz çünkü derslerin temelleri atılmıyor, dersler etrafınızdaki öğrenciler ve bu duruma alışmış öğretmenler yüzünden işlenmiyor (çok verimsiz bir ortam). Bu durumda kendinizi eğitmeniz gerekir bunu da başaramazsanız yüksek olan ortalamanız zar zor 250-300 puan alabilecek bir seviyeye düşer.
Mesleğe giderseniz son sene staj göreceksiniz (lisedeki stajlar bir nevi wage slavery hatta asgarinin 1/3'ünü aldığınızdan bunun bile aşağısındadır) bu süreçte haftanın 3 günü staj (mesai yap derlerse 4 günü, *reddedin) 2 günü okul, 2 günü tatil şeklinde olacak, ders çalışmanız zor olacak.

Sağ olun tavsiyeniz için ailemde o tarafta ama anadoluda hangi alan seçiceğime karar veremiyorum

hocam ü
ni mezunu bir sürü işsiz var oda aklıma geldikçe
Sağ olun tavsiyeniz için ailemde o tarafta ama anadoluda hangi alan seçiceğime karar veremiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…