Meta Quest 2 bilgisayarda kullanılır mı?

Muzaffer Saçal

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 5600X RTX 3060 Ti sistemim var. Önümde iki seçenek var. Birincisi 40-50k üstüne para koyup 4K sisteme geçmek monitör dahil. İkincisi ise meta Quest 2 alıp bu bilgisayara takıp oyun oynamak örneğin. Far Cry tarzı oyunlar sizce hangisini yapmayalım teşekkür ederim. Not: Umarım konuyu yanlış yere açmadım 😂

Meta Quest 2 için PC'ye gerek yok kendisinden indirebilirsiniz.
Sadece ekran olarak kullanmak istiyorum açıkçası
Bilgisayar için üretilmiş bir şeyi tabiikide bilgisayarda kullanabilirsiniz, oynadığınız oyunun VR desteği bulunması gerekiyor ayrıca, Far Cryda yoktu hatırladığım kadarıyla.
Ekran olarak kullanıp klavye mouse ile destekleyeceğim gerçek de kafanı çevirince oyunda da dönecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun gibi yani dostum

Sadece ekran olarak kullanmak istiyorum açıkçası.

Ekran olarak kullanıp klavye mouse ile destekleyeceğim gerçek de kafanı çevirince oyunda da dönecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun gibi yani dostum.

Mantıklı iş değil. Uzun süre kullanamazsın hem konfor olarak yetersizler hem de gözün ve başın yarım saatin sonunda feci ağrımaya başlar. O paraya çok daha iyi şeyler yapılır.

Mantıklı iş değil. Uzun süre kullanamazsın hem konfor olarak yetersizler hem de gözün ve başın yarım saatin sonunda feci ağrımaya başlar. O paraya çok daha iyi şeyler yapılır.
Katılıyorum. Oturarak kullandın, çok hareket etmedin, kendini aşırı zorladın desek taş çatlasın 3 saat kullanabilirsin. Ondan sonra baş ağrılarına kalırsın. Göz ağrısından, baş ağrısından kafanı çeviremezsin. Yapılacak iş değil bence.

Preyy neler yapılır mesela örnek verebilir misin dostum? Ya bu sisteme geçeceğim ya da ekran kartı ve monitör güncelleyip 4K sisteme geçeceğim. O daha pahalı geliyor açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı