Metafizik bir deneyim yaşamış olan birisi var mı?

darkgamer

Hectopat
Metafizik gibi şeylere pek inanmıyorum ama bir yandan ilgi çekici de geliyor. Daha önceden hiç metafizik bir olay yaşayan var mı? Ne bileyim lucid rüya, astral seyahat veya daha başka başka.

Çok pis nazar değdiriyorum salı günleri oluyor nedense.

Nazarla araba bozdum bir kere araba yolda önümüzde gidiyordu adam egzoz borusuna renkli bir boya yapmıştı laf arasında ne güzel olmuş ilk defa böyle bir şey görüyorum demiştim 2 dakika geçmeden adamın motoru istop etti yol ortasında daha benzer deneyimlerim çok var.

Bu salı da birisinin aynasını kırdırdım elimde bir cep aynası vardı rengi hoşuma gitmiyordu(mor) takas yapsak olur mu acaba diye düşünüyorken menteşelerinden ikiye ayrıldı kızcağızın aynası.

Lucid rüya görmüştüm bir keresinde.
Uyku sırasında baya hayalet Casper gibi uçuyordum evin içinde ve kendimi de uyurken tepeden gömüştüm. Odaları gezmiştim, sokağa çıkmıştım ve bir anda uyanmıştım. Uyandıktan sonra ev baya baya rüyada gördüğüm gibi sokakta aynı renkli arabalar vardı.
Yine de rastlantı diyorum inanmıyorum böyle şeylere.

Lucid rüya görmüştüm bir keresinde.
Uyku sırasında baya hayalet Casper gibi uçuyordum evin içinde ve kendimi de uyurken tepeden gömüştüm. Odaları gezmiştim, sokağa çıkmıştım ve bir anda uyanmıştım. Uyandıktan sonra ev baya baya rüyada gördüğüm gibi sokakta aynı renkli arabalar vardı.
Yine de rastlantı diyorum inanmıyorum böyle şeylere.
Kendini uyurken tepeden görme olayını hiç anlamıyorum. Neden bir insan rüyasında böyle bir şey görsün ki? Hadi evi sokağı gezmeyi anlarım ama kendini hiç yatarken görmemişken nasıl rüyanda tepeden görebilirsin? Gerçekten ilginç geliyor bu muhabbetler. Bi' ara epey deniyordum "astral seyahat"i ama bir türlü olmadı.

Kendini uyurken tepeden görme olayını hiç anlamıyorum. Neden bir insan rüyasında böyle bir şey görsün ki? Hadi evi sokağı gezmeyi anlarım ama kendini hiç yatarken görmemişken nasıl rüyanda tepeden görebilirsin? Gerçekten ilginç geliyor bu muhabbetler. Bi' ara epey deniyordum "astral seyahat"i ama bir türlü olmadı.

Bunun farklısınıda yaşamıştım rüyamda top sektiriyordum ve kendimi izliyordum.

Son düzenleme:

Belki o kişi ben değilim bilinç altım bana o kişi olduğumu söyledi. Ne zaman ki yatarken kendimi görürüm o zaman onay verebilirim.

Daha sonra yaşanan olayları anlık görebiliyorum. Ama normal görme gibi değil anlık annem de rüyada görür genelde en uzun 3 ay önceki sınav sonucumu görmek oldu. Ayrıca bazen birisi bir yere gitti mesela direk kaçta gelicegini bilebiliyorum. İskambil kartlarını kapalı kartları tahmin edebiliyorum. O anda bir trans hali geliyor. Ama birisi gel tahmin et dese hayatta bilemem.
Annemle aramdaki fark o rüyada görür genelde 1 gün sonra çıkar. Benim farklı direk uyanıkken oluyor.

16 yaşımdayken ilk defa namaza başlamıştım. Bir gün evde kimse yokken yatsı namazı için abdets almam gerekiyordu fakat koridar çok karanlıktı bende gitmeye korkuyordum. İzlediğim yaratıklı filmlerin etkisinde kalıyordum (özelliklede yaşayan ölüler filmi) birden o karanlıkta gaipten varolacaklarını ve beni yakalayacaklarını ve içime gireceklerini düşüne düşüne 1 saate yakın kapıya ve karanlık koridara baktım. Biryandan da namazı mutlaka kılmam gerektiğine şartlanmıştım. Tam o sırada yarı açık olan kapı kendi kendine sonuna kadar yavaşça açıldı ve içimden bir düşünce "alper Allah seni namaza çağırıyor, kalk abdestini al" dedi, birdenbire korkumda azalmıştı.

Kalkıp kapıya kadar gittim tam koridora adımımı atacakken birdenbire korkuya kapıldım ve ışığıda kapatmadan hemen yatağa girip yorganın altına saklandım. Yarım saat oksijensiz yattıktan sonra ne zaman uyuduğumu hatırlamıyorum ama uyandığımda evimizin içine güneş doğmuş korkumdan eser kalmamıştı. Hem sabahı hem de yatsıyı kazayla kıldım yani :)

Arkadaşlar benim yıllarca kullandığım o odanın kapısı ne bu olaydan önce ne de sonra hiçbirzaman kendi kendisine açılmadı, evin hiçbir eğimi yoktu. Aklınıza kapının yalama olduğu gelmesin sakın.

Geri
Yukarı