Metal Gear Solid serisine 5. oyundan başlanır mı?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Metal Gear Solid serisinin bir sürü oyunu var. İlk oyunları 1970'lerde falan çıkmış. Bir de her oyun PC platformunda yokmuş. Ben bu oyuna metal Gear Solid 5'ten başlasam hikayeyi anlamama gibi bir durum olur mu olursa hikayeye nereden başlamalıyım? Bir de Enis Kirazoğlu'nun videosunda gördüm "ana karakter komaya sokulmuş, dünya ve karakterler yeniden tanıtılmış." dedi. Cidden öyle mi? 5. oyundan başlasam hikayeyi anlar mıyım?

Metal Gear Solid serisinin bir sürü oyunu var. İlk oyunları 1970'lerde falan çıkmış. Bir de her oyun PC platformunda yokmuş. Ben bu oyuna metal Gear Solid 5'ten başlasam hikayeyi anlamama gibi bir durum olur mu olursa hikayeye nereden başlamalıyım? Bir de Enis Kirazoğlu'nun videosunda gördüm "ana karakter komaya sokulmuş, dünya ve karakterler yeniden tanıtılmış." dedi. Cidden öyle mi? 5. oyundan başlasam hikayeyi anlar mıyım?
Hocam ben seriye 5.oyun ile giriş yaptım sıkıntı yaşamadım.

Başlanmaz dostum. Hikayeyi anlayamazsın. Metal Gear oyunlarını oynamana gerek yok MGS1'den başlayabilirsiniz ve bilgisayar sürümü de mevcut. 3. ve 4. oyunları konsola özel olduğundan emulator ile oynayabilirsin belki 4. oyunda sorun yaşarsın ancak serinin bütün oyunlarını oynaman senin için daha iyi olur. Ancak eğer diğer oyunları oynayamayacağım diyorsan en kötü hikayeyi anlamak için serinin hikayesinin anlatıldığı videoları izlemen, yazıları okuman senin yararına olur. Ancak bu seri kesinlikle tüm oyunları ile oynanmayı hak edecek bir seri.

Başlanmaz dostum. Hikayeyi anlayamazsın. Metal Gear oyunlarını oynamana gerek yok mgs1'den başlayabilirsiniz ve bilgisayar sürümü de mevcut. 3. ve 4. oyunları konsola özel olduğundan emulator ile oynayabilirsin belki 4. oyunda sorun yaşarsın ancak serinin bütün oyunlarını oynaman senin için daha iyi olur. Ancak eğer diğer oyunları oynayamayacağım diyorsan en kötü hikayeyi anlamak için serinin hikayesinin anlatıldığı videoları izlemen, yazıları okuman senin yararına olur. Ancak bu seri kesinlikle tüm oyunları ile oynanmayı hak edecek bir seri.

Hocam MSG5 ile diğer oyunlarla ilişkisi pek yok detay verirdimde spoiler olur diye vermiyorum.

Son düzenleme:
Hocam mgs 5 ile diğer oyunlarla ilişkisi pek yok detay verirdimde spoiler olur diye vermiyorum.
Diğer oyunlarla nasıl bir ilişkisi yok :) Oyundaki karakter ve hikaye evreninden bir haber oynayabilirsin yine zevk verecektir ancak en basitinden Revolver Ocelot ile MGS 3'teki boss fightı oynayıp karakterleri tanıyıp The Boss ile olan ilişkisini anlayıp oynamak ile doğrudan MGS5'ten başlamak arasında fark var. MGS serisi de öyle sadece bir oyunu güzel olan bir seri de değil serinin en iyi oyunu da kişiden kişiye değişse de genelde 5 değildir.

Diğer oyunlarla nasıl bir ilişkisi yok :) oyundaki karakter ve hikaye evreninden bir haber oynayabilirsin yine zevk verecektir ancak en basitinden revolver ocelot ile mgs 3'teki boss fightı oynayıp karakterleri tanıyıp the boss ile olan ilişkisini anlayıp oynamak ile doğrudan mgs5'ten başlamak arasında fark var. Mgs serisi de öyle sadece bir oyunu güzel olan bir seri de değil serinin en iyi oyunu da kişiden kişiye değişse de genelde 5 değildir.

Hocam seri Metal Gear Solid 4 ile bitti seriye MGS5 ile başlamakta hiç bir sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Hocam Seri Metal Gear Solid 4 ile bitti.
Metal Gear dahil(Nintendo, MSX,PS versiyonlarının hepsini oynadım)Metal Gear Solid serisinin bütün oyunlarını oynamış birisi olarak hikayenin nerede bitip bitmediğini biliyorum. Ki yazımda 4.oyundan bahsetmedim bile. Ayrıca kronolojik olarak serinin en eskide geçen oyunu MGS3SE. Ben çıkış sırasına göre oynamayı öneririm ancak elbette oynayan kişi bilecektir bunu. MGS5'e doğrudan girilirse bu büyük külliyattan çok az bir bölümünden yararlanılacağını düşünüyorum sadece.

Metal Gear dahil(Nintendo, msx, PS versiyonlarının hepsini oynadım)metal Gear Solid serisinin bütün oyunlarını oynamış birisi olarak hikayenin nerede bitip bitmediğini biliyorum. Ki yazımda 4.oyundan bahsetmedim bile. Ayrıca kronolojik olarak serinin en eskide geçen oyunu mgs3SE. Ben çıkış sırasına göre oynamayı öneririm ancak elbette oynayan kişi bilecektir bunu. Mgs5'e doğrudan girilirse bu büyük külliyattan çok az bir bölümünden yararlanılacağını düşünüyorum sadece.
Ben 4.oyundan bahsetiniz demedim ana senaryonun 4.oyun ile bittiğini yazdım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı