Metin 2 için tavsiyeler

Acı Rakı

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dün kafama esti ve Metin2'yi indirdim fakat ilk defa oynuyorum. Neyin ne işe yaradığını neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sizden tavsiye istiyorum, kısaca mantığını ve işe yarayan şeyleri anlatırsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç başlamamanı tavsiye ederim. Metin2 devri yıllar önce kapandı ve artık tamamen vakit kaybı. Özellikle TR için durum böyle. Fakat biraz araştırırsan PvP serverlar için hala şansını deneyebilirsin. En azından kafa dağıtırsın fakat çok onlara da kaptırma kendini zaten kapanıyorlar genellikle. Ancak dediğim gibi başta hiç oynama. Boş vaktini farklı şeyler ile değerlendir.

Maalesef burada kimse oyunu bir çırpıda anlatamaz. O kadar derin bir oyun. Tüm düşürdüğünüz itemleri google'ya sonuna "metin2 wiki" yazarak aratırsanız en azından düşük seviye itemlerde neyin ne olduğunu görebilirsiniz. Hangi sunucuda başladınız? Ona göre bazı şeyler değişebiliyor da.

Metin2 başlamanızı önermiyorum, oyun tamamen nesne markete yani paraya dayalı. Oyuna para yatırmadan da oynanabiliyor, EP Kuponu denen ürünü oyun içi parayla alıp nesne market ürünlerine erişebiliyorsunuz ama son gelen değişiklik ile o da pahalılaştı. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi, oyun oynancak zamanı çoktan geçti. Sisteminiz iyiyse daha güncel MMORPG'leri oynamanızı öneririm. Ben Albion Online başlayacaktım ama bilgisayarım kaldırmadı malesef. Ha buna rağmen oynayacağım diyorsanız ve özel bir sorunuz varsa burada cevaplayabilirim. Buradan size oyunu öğretmemiz mümkün değil, internetteki videoları izleyerek ve oyunu oynayarak öğrenebilirsiniz. Komplike bir yapısı yok zaten, basit.

Şu anda yeni açılan hesaplar sadece Arkadaşlar ve Kehribar sunucusuna girebiliyor. Bu iki sunucu arasından Kehribar'ı öneririm çünkü etkinlik sunucusu olduğu daha kolay gelişirsiniz. Eski bir hesabınız varsa Marmara sunucusunda başlanabilir, en kalabalık sunucu orası şu an ve oyunun en güzel etkinliğine sahip.

Dediğim gibi sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Bu arada belirteyim; youtube'da çoğu rehber sizi hiçbir yere götürmez ( ben hiç başlığında metin2 rehber yazıp da metin2'yi öğreten video görmedim de illa vardır diye hiçbir yerine çoğu demeyi tercih ettim.) O yüzden eğer yardımsız epsiz sıfırdan bir serüven izlemek isterseniz Deniz Ünlü kanalını öneririm. Saygılı ve çok naif bir insandır kendisi ve oyunu da onu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı