Çözüldü Metro 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HonestThings

Zeptopat
Daha fazla  
Çok uzun bir süredir çektiğim bir sorun var 0xc000007b hatasından dolayı çoğu oyun veya programı açamamaktayım. Aşağıya bir oyunun Process Monitor raporunu bıraktım. Aslında nedenini biraz tahmin edebiliyorum. Bilgisayarı ilk aldığım zamanlar pek bilgim yokken DLL'ler ile bir şeyler yapmıştım ama hangi DLL'di hatırlamıyorum. Sistemin Windows 10 64 Bit ihtiyacınız olursa diğer özellikleri de bırakırım.

Çözüm
Kaldırın:
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll

Kurun:
Önceden kurduğunuz DirectX aracıyla aynı bu araç. Dilerseniz Denetim Masası'ndan kaldırdıktan sonra tekrardan indirdiğiniz aracı tekrar kullanabilirsiniz. Sonucu tekrar belirtirsiniz artık.
Kaldırın:
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll

Kurun:
Önceden kurduğunuz DirectX aracıyla aynı bu araç. Dilerseniz Denetim Masası'ndan kaldırdıktan sonra tekrardan indirdiğiniz aracı tekrar kullanabilirsiniz. Sonucu tekrar belirtirsiniz artık.

Çözüm
Çok teşekkür ederim sorunum çözüldü büyük ihtimal diğer oyunlarda da sorun çözüldü D3DX9 DLL'i ile bir şeyler yapmışım demek ki bir ara çok teşekkür ederim tekrardan.

Geri
Yukarı