Metro 2033 ve Metro: Last Light arasındaki fark ne?

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Videolardan izlediğim kadarıyla, 2033'daki silahlarla Last Light'daki silahların hepsi tamamıyla aynı, ses olsun, HUD olsun. Hepsi tamamen aynı. Bu oyunlarda hikâye dışında başka ne farklar var oynanış açısından? Eminim ki vuruş hissiyatı bile aynıdır. Ben 2033'un ilk üç saatini oynamıştım ve beni atmosferi dışında içine çeken pek bir şey olmamıştı. Şimdi 2033'ün hikayesini internetten okuyup last Light'a geçiş yapmak istiyorum ama o 2033'u oynadığım günleri de çok net hatırlıyorum. O silahlar olsun, HUD olsun, silah sesleri olsun aynı last light'dakiyle aynı. Kısacası oynanış tamamıyla aynı. ESC'ye basınca çıkan o menü bile aynı arkadaş.

Yani oyunla ilgili hiç zevk almamıştım 2033'ü de, eğer oynanışla ilgili bir değişiklik yoksa last Light'a hiç bulaşmayayım ben. O yaratıklara ateş ederken ki vuruş bile çok sığdı benim için, 2033'te.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet 2033 yaşını belli ediyor,Last Light daha oynanabilir diye düşünüyorum,silah çeşitliliği daha fazla ve yeniliklere sahip.
Boyutu fazla yüksek değil,biraz zamanınızı ayırın, hoşunuza gitmez ise hikayesini okursunuz.

Bu kötü oldu. Başka oyunlara bakalım biz o zaman.

Evet 2033 yaşını belli ediyor,Last Light daha oynanabilir diye düşünüyorum,silah çeşitliliği daha fazla ve yeniliklere sahip.
Boyutu fazla yüksek değil,biraz zamanınızı ayırın, hoşunuza gitmez ise hikayesini okursunuz.
Bu yorumu şimdi gördüm ve son bir şans vermek istiyorum. Bu da eğer kesmezse bırakacağım artık.

Öyle yapın hocam,Exodus ile karşılaştırıldıklarında ilk iki oyun eski ve her yönden sığ kalıyor.
Eğer sistem yetseydi direkt ondan başlayacaktım. Silah tutuşu olsun, çeşitlilik olsun orada çok daha iyi. Mekan tasarımları da dört dörtlük hem. Zaten grafikler kendini belli ediyor. O yürürken silah sallanması bile güzel. Ama işte şartlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı