Metro oyunlarının hikayeleri nedir?

WraithKiller

Centipat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 3200G MSİ Nvidia GTX1050Tİ ASUS A320M-A
İyi akşamlar. Metro: Last Light ve Exodus'un hangi kitap üzerinden hikayesinin oluşturulduğu ile ilgili bir bilgi bulamadım internette. Bilen biri var ise ne mutlu bana.

İyi akşamlar. Metro: Last Light ve Exodus'un hangi kitap üzerinden hikayesinin oluşturulduğu ile ilgili bir bilgi bulamadım internette. Bilen biri var ise ne mutlu bana.
Metro 2033'de bizim Last Night sonuna kadar olan kısmı anlatıyor diye hatırlıyorum. 2034 ise exodus'un hikayesi olması lazım. Kesinlikle okunur bir seri. Özellikle önce oyununu oynayın daha sonra kitap kısmını okuyun. Mesela Metro 2033 ve Last Night'ı bitirip üzerine 2033 kitabını okumaya başlayınca oyun atmosferi canlanıyor kafanızda ve okurken ayrı bir zevk alıyorsunuz.

Metro serisi Metro 2033 2034 2035 olarak 3 kitaptan oluşuyor. Tahmin edebileceğin gibi 2033 Redux oyunu Metro 2033 kaynak alınarak yapılmış. Last Light, Metro 2034 kaynak alınarak Exodus ise 2035 baz alınarak yapılmış. Ama oyunla kitap arasında dağlar kadar fark var diyebilirim. Eğer hikayesini beğendiysen kitapları okumanı tavsiye ederim.

Metro serisi Metro 2033 2034 2035 olarak 3 kitaptan oluşuyor. Tahmin edebileceğin gibi 2033 Redux oyunu Metro 2033 kaynak alınarak yapılmış. Last Light, Metro 2034 kaynak alınarak Exodus ise 2035 baz alınarak yapılmış. Ama oyunla kitap arasında dağlar kadar fark var diyebilirim. Eğer hikayesini beğendiysen kitapları okumanı tavsiye ederim.
2033'de last night sonuna kadar gidiyor diye hatırlıyodum. Yanlış hatırlıyomuşum demekki.

Geri
Yukarı