Mezun olduktan sonra kayıt yenileme ile öğrenci gözükülebilir mi?

Sidar Uşar

Hectopat
Merhaba Nisan ayında AÖL den mezun oldum. Diplomamı hala almadım ama e devlet üzerinden diploma görünüyor. Aklıma bir şey takıldı. Bordo pasaport çıkartmak istiyorum ama mezun olduğum için öğrenci belgem falan görünmüyor yani öğrenci pasaportu vermiyorlar. Hazır kayıt yenileme dönemindeyken kayıt yenileme harcını yatırsam sistem üzerinde öğrenciliğim tekrar aktif olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece harç yatırıldıktan sonra halk eğitim merkezlerine müracaat edip kaydı aktif edebiliyorsunuz. Harç ücreti ödendikten sonra 5 TL de halk eğitim merkezinde ücret ödeniyor. Mezun olan bir kişiye tekrar kayıt açabileceklerini düşünmüyorum, harç yatırmadan önce halk eğitim merkezine danışabilirsin.

Mezun olduğunuz anda kaydınız düşer. İlk ve orta öğretim için aynı kuruma (düzeye) kayıt edilmiyor. size Tavsiye açık öğretim üniversiteye kayıt olabilirsiniz. kayıt döneminde ancak şimdi liseye tekrar kayıt olamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı