Mi 8 yanlış şarj göstermesi

th3salih

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar başlıkta da yazdığı gibi telefon az önce 1'deyken şarjı bitti kapandı sandım. Şarja taktım %35'te dolmaya başladı çıkarttım iyice bitsin öyle takayım diye gene %1 de kapandı. Taktım şarja açtığım zaman bu sefer de %24 de açıldı problemi ne olabilir? Batarya idare ediyor aslında günü rahat geçiriyorum fakat bilemedim sağlık durumu da iyi gözüküyor.

Merhabalar başlıkta da yazdığı gibi telefon az önce 1'deyken şarjı bitti kapandı sandım. Şarja taktım %35'te dolmaya başladı çıkarttım iyice bitsin öyle takayım diye gene %1 de kapandı. Taktım şarja açtığım zaman bu sefer de %24 de açıldı problemi ne olabilir? Batarya idare ediyor aslında günü rahat geçiriyorum fakat bilemedim sağlık durumu da iyi gözüküyor.

Sorun batarya bende aynısı oluyordu batarya değistim çözüldü.

Bende de aynı model var ve aynı sorunlar var. Ben telefonu alalı 3 sene oldu. Zamanla batarya sağlığı kaybolduğu için tutarsız şarj yüzdeleri görünebiliyor. Götürebildiği kadar götürsün iyice ölünce bataryayı değiştirmeyi düşünüyorum çünkü piyasadaki bataryalar yan sanayii ve orijinali bulunmuyor. Değiştirsen bile şimdiki performansını aratır.

Batarya ölüyor.

Geri
Yukarı