Çözüldü Mi A1 stock ROM atmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bir2bir3bir4

Hectopat
Mo A1 telefona stok ROM atmak istiyorum. Sitesinden dosyayı indirdim RAR ile açtım fakat resimdeki fibi şeyler çıktı. Normalde farklı dosyaların çıkması lazımdı ben miflashtool ile tomu atabileyim diye.

Dosya Ekleri

• 16025273290908494610152897694154.jpg
    16025273290908494610152897694154.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 104
Çözüm
Sorunun çözümü şu şekilde olmuştur;
  1. Telefonun "OEM Kilidi Açma" ve "USB Hata Ayıklama Modu" ayarları, Geliştirici Seçenekleri'nden açılmıştır.
  2. Telefon fastboot modunda yeniden başlatılmıştır.
  3. Fastboot modunda iken fastboot oem unlock komutu ile bootloader kilidi açılmıştır.
  4. "payload.bin" dosyasından "payload_dumper" aracılığı ile çıkarılan imaj dosyaları sırasıyla;
  • fastboot flash aboot aboot.img, fastboot flash boot boot.img, fastboot flash cmnlib cmnlib.img, fastboot flash cmnlib64 cmnlib64.img, fastboot flash devcfg devcfg.img, fastboot flash dsp dsp.img, fastboot flash keymaster keymaster.img, fastboot flash lksecapp lksecapp.img, fastboot flash modem modem.img, fastboot flash rpm rpm.img, fastboot flash sbl1 sbl1.img, fastboot flash system system.img, fastboot flash tz tz.img komutları ile flaşlandı ve flaşlama bittikten sonra sistem yeniden başlatıldı. Açılışta büyük ihtimalle her şey sıfırlanacak.
Not : Flaşlama işlemine başlamadan önce verilerinizin yedeklendiğine emin olun. Yanlış flaşlama/ROM seçimi vb. problemlerden ne forum, ne biz sorumluyuz. Tüm sorumluluk size aittir.
hocam açıldı telefon ama merak ettiğim birşey var herşeyin silinmesi gerekmiyormuydu ve güncellemeleri denetlerken geçici olarak kullanılamıyor uyarısı veriyor normalmi bunlar
Google Drive yedeklemesi yapıyorsanız hesabı bağladınızda gelmiş olabilir bazı şeyler. Güncelleme bendede öyle nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı