Micro-USB şarj soketi Type-C ile değiştirilebilir mi?

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Mate 10 Lite telefonum var. Ölüme doğru yaklaşıyor sanırsam, yıllardır kullanıyorum. Şarj girişi temassızlık yapmaya başladı. Ben de birkaç güne gidip değiştireceğim. Telefonumun şarj kısmı anakarttan bağımsızmış. Yani sadece şarj girişi kulaklık ve mikrofon bulunuyor bordun üstünde. Bunun Type-C olan versiyonu var mıdır? Varsa dediğim şeyin yapılabilme imkanı var mı?

Anakarttan bağımsız olduğu için verilerim silinmez diye düşünüyorum. Silinir mi sizce? Bileniniz var mı?

1628517751469.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğini yapmak çok zor. Zira board üzerinde mevcut olan lehim noktaları Tip-C soket ile uyuşmuyor. Sıfırdan Tip-C destekli bir board tasarımına ve Tip-C uyumlu telefon çerçevesine ihtiyacın var.
Anladım teşekkür ederim. Peki bu soketi değiştirmek verilerime zarar vermez değil mi? Sonuçta anakarttan bağımsız, silinmez diye düşünüyorum.

Anladım teşekkür ederim. Peki bu soketi değiştirmek verilerime zarar vermez değil mi? Sonuçta anakarttan bağımsız, silinmez diye düşünüyorum.
Hayır, vermez. Zaten onun ayrı yapılmasının amacı o. Anakarttan bağımsız bir modül oluşturmak. 👍

Hortlatıyorum kusura bakmayın. Ne yaptınız Type-C çevirebildiniz mi?
Benim telefonumda da aynı şekilde board ayrı, Type-C versiyonu satılmıyor veya ben bulamadım, Type-C şemasını bulabilirsem veya örneklerini bulabilirsem lehimleri uydurmaya çalışacağım ama tam olarak bir şema bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı