Micron marka SSD nasıldır?

Reiqns

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım laptopumda normalde Samsung marka 1 TB bir SSD vardı ama garanti süresi içinde arızası çıktığından tamire gönderdim. Tamiri 20 gün içinde yapılamadı bende yeni ürün talep ettim. Yeni ürünüm bugün geldi, eskisiyle tamamen aynı ürün tek fark SSD'si Samsung değil Micron markasınındı. İnternette marka nasıldır diye bir araştırma yaptım ama adamakıllı bir şey bulamadım. Bu marka nasıldır bilgisi olan beni aydınlatabilirse çok sevinirim.

Micron kaliteli bir bellek üreticisidir ama depolama ürünleri hakkında içerik bulmak sizin de fark ettiğiniz üzere pek mümkün olmuyor. Burada tamir durumu varsa içerisindeki parçaların aynılarına yer verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Size "Micron kullanmaya devam edin" demeyeceğim. İçinde hangi Samsung bileşeni varsa onu talep edin.

Görev yöneticisinden baktığımda MTFDHBA1T0TDV-1AZ1AABHA modeli gözüküyor
Micron kaliteli bir bellek üreticisidir ama depolama ürünleri hakkında içerik bulmak sizin de fark ettiğiniz üzere pek mümkün olmuyor. Burada tamir durumu varsa içerisindeki parçaların aynılarına yer verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Size "Micron kullanmaya devam edin" demeyeceğim. İçinde hangi Samsung bileşeni varsa onu talep edin.
Tamir durumu yok,ürün değişimi durumu var.Yeni bir ürün talep ettim.

Tamir durumu yok,ürün değişimi durumu var.Yeni bir ürün talep ettim.
Yazmışsınız, doğru. Pardon.

Micron 2300 modeli yer alıyor. TLC bellek yapısı mevcut. Bu güzel. DRAM bulunup bulunmadığını öğrenemedim. Olmadı siz öğrenin.

Marvell seçeneği üzerinden devam ederseniz bilgi edinirsiniz diye düşünüyorum.

Micron iyidir fakat Samsung SSD'nin peşine düşün bence çakallık kokusu alıyorum.

Yazmışsınız, doğru. Pardon.

Micron 2300 modeli yer alıyor. TLC bellek yapısı mevcut. Bu güzel. Dram bulunup bulunmadığını öğrenemedim. Olmadı siz öğrenin.

Marvell seçeneği üzerinden devam ederseniz bilgi edinirsiniz diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim. İnternetten az çok bulabildiğim kadarıyla IOPS değerleri olsun okuma yazma değerleri olsun gayet güzel değerleri var. CrystalDiskMark'tan kendimde test ettim aynı sonuçları verdi. Okuma ve yazma değerleri eski Samsung SSD ile neredeyse aynı. Yeni ürün talebime atanan çalışan ile yarın konuşucam bana gelen bilgisayarın SSD'si eskisi ile farklı diye. Samsung SSD'nin peşini bırakmaya niyetim yok. Olmazsada sağlık olsun yazılanlara göre Micron'da gayet iyi bir markaymış.

Çok teşekkür ederim. İnternetten az çok bulabildiğim kadarıyla IOPS değerleri olsun okuma yazma değerleri olsun gayet güzel değerleri var. CrystalDiskMark'tan kendimde test ettim aynı sonuçları verdi. Okuma ve yazma değerleri eski Samsung SSD ile neredeyse aynı. Yeni ürün talebime atanan çalışan ile yarın konuşucam bana gelen bilgisayarın SSD'si eskisi ile farklı diye. Samsung SSD'nin peşini bırakmaya niyetim yok. Olmazsada sağlık olsun yazılanlara göre Micron'da gayet iyi bir markaymış.
Evet, hareket etmek lazım. Sonuçta ürün değişimi olsa bile eski ürününüzde spesifik olarak bir depolama birimi vardı. Micron'dan bağımsız şekilde bunu talep etmek en doğal hakkınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı