Çözüm Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 Sağlayıcısı Yerel Makine Kayıtlı Değil Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
MS Access .accdb uzantılı bir veri tabanı dosyasını, Visual Studio projelerine eklerken oluşan hatadır. Sebebi Access Database Engine'in sistemde kurulu olmaması.

Access Database Engine 2010'un 32-bit versiyonunu buradan indirin. Setup dosyasını çalıştırıp kurulumu yapın. Kurulumun ardından sorun kalmayacaktır.

379262

Son düzenleyen: Moderatör:
@time to abandon ship ilgili yazılımları kurmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum, kullandığım access 2016 olduğu için bahsedilen yazılımın 2016 versiyonunu da kurdum yine aynı hata, çözüm platformu win 10 x64 bit Pro, hata devam ediyor. yardımcı olabileceğiniz başka bilgi varsa memnun oluruz.

@time to abandon ship ilgili yazılımları kurmama rağmen hala aynı hatayı alıyorum, kullandığım access 2016 olduğu için bahsedilen yazılımın 2016 versiyonunu da kurdum yine aynı hata, çözüm platformu win 10 x64 bit Pro, hata devam ediyor. yardımcı olabileceğiniz başka bilgi varsa memnun oluruz.
Merhabalar. Debug yaparken x86 olarak yapınız.

MS Access .accdb uzantılı bir veri tabanı dosyasını, Visual Studio projelerine eklerken oluşan hatadır. Sebebi Access Database Engine'in sistemde kurulu olmaması.

Access Database Engine 2010'un 32-bit versiyonunu buradan indirin. Setup dosyasını çalıştırıp kurulumu yapın. Kurulumun ardından sorun kalmayacaktır.

Dostum benim sistemim 64 bit ve 64bit office kurulu. Database Engine 2007-2010-2016 sürümlerini x64 kurdum ama çalışmadı. 32 bit kuramıyorum bilgisayar 64 bit diyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı