Microsoft bir daha Windows Phone işine girer mi?

Gabe Newell

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Açıkcası Windows Phone'u severdim fakat mağazadaki yetersizlik ve yanlış politikalar yüzünden pek yükselemedi. Şu an yenilik diye getirilen bazı özellikler, onda yıllar önce vardı. Ben bir daha Microsoft'un bu işe girmesini isterim, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası Windows Phone'u severdim fakat mağazadaki yetersizlik ve yanlış politikalar yüzünden pek yükselemedi. Şu an yenilik diye getirilen bazı özellikler, onda yıllar önce vardı. Ben bir daha Microsoft'un bu işe girmesini isterim, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sanmıyorum. Bu hata üstüne bir daha riske girmek istemezler.
Mesela Google da bu işin içerisinde ve gayet hoş cihazlar üretiyorlar.

Telefon çok iyiydi A101'den lumia 540 almıştım Asphalt 8'i yeteri seviyede oynayabiliyordum. Ben oynamadım ama GTA San Andreas da oynanıyormuş. İyi telefondu ama muhtemelen bir daha asla geri dönmeyecek.
Umarım girer.
Lumia'ların kamera lensleri ve yazılımları çok kaliteliydi.
Kamera çok iyiydi gerçekten .

Ettikleri zarardan sonra çok zor, bu alana girseler bile tutunmaları da zor, Huawei, Apple, Samsung gibi firmalar bu alanlarda fark attı çoğu firmaya, hem teknik hem de yazılım anlamında. Microsoft bu işe girmez.
Müşteri kitlelerini PC üzerinden kazandılar. Ama eğer ki bu platforma tekrar girerlerse dediğiniz 3 markayı da kolayca silip süpüreceklerdir. Tabii işletim sistemi alanında süpürürler. Microsoft'un cihaz üretebileceğini pek düşünmüyorum. Güzel bir telefon modelinin üzerine işletim sistemi yaparlarsa Android ve iOS'un kullanımını azaltırlar. Diğer OSlar zaten pek popüler değil.

Geri
Yukarı