Microsoft Copilot Pro Performans Sorunları Yaşıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Copilot Pro Performans Sorunları

Microsoft tarafından geçtiğimiz hafta kullanıcılara daha iyi performans ve gelişmiş yapay zeka özellikleri vaat eden ücretli abonelik hizmeti Copilot Pro duyurulmuştu. Öte yandan, Microsoft’un ChatGPT Plus alternatifi Copilot Pro çeşitli performans sorunları ile karşı karşıya. Twitter’daki kullanıcıların Copilot Pro’nun yavaş olduğunu ve gecikmeler yaşadığını belirtmesi nedeniyle hizmet sorunlu bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Copilot Pro […]

Devamı: Microsoft Copilot Pro Performans Sorunları Yaşıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

İlk haberi girildiğinde demiştim. Microsoft'un sırf Windows gibi ağır bir hurda yığınını buraya getirdi diye yazılım anlamında kaliteli olduğunu düşünenler var. Değil, bu adamlar bulut hizmetlerinde reziller. Kendi 365 sistemleri arasında bile bazen adam akıllı Mail gönderemiyorlar. Bu hizmetlerinin de adam olması zaman alacak.

İlk haberi girildiğinde demiştim. Microsoft'un sırf Windows gibi ağır bir hurda yığınını buraya getirdi diye yazılım anlamında kaliteli olduğunu düşünenler var. Değil, bu adamlar bulut hizmetlerinde reziller. Kendi 365 sistemleri arasında bile bazen adam akıllı Mail gönderemiyorlar. Bu hizmetlerinin de adam olması zaman alacak.
Kesinlikle. Xbox, MS Store gibi kendi uygulamalarında da bol bol hata alıyorum. Xbox geçen seneye göre iyi yine, geçen sene çok daha rezildi ama MS Store senelerdir rezil bir uygulama. Bulut sistemleri zaten...

Kesinlikle. Xbox, MS Store gibi kendi uygulamalarında da bol bol hata alıyorum. Xbox geçen seneye göre iyi yine, geçen sene çok daha rezildi ama MS Store senelerdir rezil bir uygulama. Bulut sistemleri zaten...

Xbox kullanmadım yalan olmasın ancak MS Store’u ben mağaza olarak değerlendirmiyorum. Değerlendirirsem App Store ve Google Play Store’a haksızlık ederim. Windows 8’den beri bu kadar kötü idare edilir bir mağaza gerçekten. Öyle ki indirme miktarını kendi işletim sistemi üzerinde çalışmasına rağmen tam gösteremiyor. 8’de nasılsa 11’de de aynı. Hele bir de her sene eski Xiaomi stratejisi gibi UI değiştirip sürüm çıkarma huyunu edindiler. MacOS gibi olmaya çalışıyorlar ama MacOS senin gibi beklentiye sokmuyor. Bırak hem biraz yavaşlatayım eski makinaya sahip olanlar yenisini alsınlar ekmeğime bakayım, hem de bir iki Feedback yerine getireyim milletin gözü doysun fuarda da anlatacak malzeme olsun deyip sadece sürüm numarası arttırıyorlar. Bir iki Security Kernel Patch’le bitti gitti. Sen Major Update adı altında “Yeni” adı ile OS sürüyorsun, beklenti karşılanmadığı gibi OS’un git gide ağırlaşmaya devam ediyor. Hala AMD CPU sahipleri Windows Update zaten var olan Driver üzerine Windows Serverinden çekilen eski sürücüyü yazmaya çalışıp CPU sürücüsünü kendi kendine uçuruyor diye şikayet ediyor. 1.5 sene oldu. Çözülecek inşallah. 🙏🏻

Bu adamlar zamanında Lumia gibi bir inciyi o kadar gelecek vadetmesine ve arkalarına aldıkları trilyon tane bağımsız geliştirici desteğine rağmen batırmayı başarmış bir firma. Çok büyütülüyor ancak yarattığı ekosisteme sahip çıktığından değil, ekosistem artık kendisini çevirdiği için hala işini ayakta tutabiliyor. Nasıl ayakta durmasın? .NET yeter.

ChatGPT'ın veri tabanı, kendilerinin de belirttiği kadarıyla ocak 2022 olması nedeniyle Copilot bu konuda avantajlı.
ChatGPT'ın veritabanını güncelleseler Copilot'u kimse kullanmayacak.

Geri
Yukarı