Microsoft, Desteklemeyen Sistemlerde Windows 11 Kullananları Uyaracak

Yeni sistem gereksinimlerini zorlamaya calismazlarsa patchlerle Windows 11 kullanabilirsiniz, ya da GNU/Linux gibi alternatif sistemlere gecebilirsiniz.

Alternatiflerin farkındayım ancak Linux'u bir süre kullandım ve bana hitap etmiyor, Windows'un TPM diye ısrar etmesi de mantıklı bir davranış değil. Valorant bile oynanmıyor ki Vanguard'a gelen bu TPM zorunluluğunu ilerleyen dönemde farklı anti-cheat uygulamalarında da göreceğiz gibi. Eski ancak donanımsal olarak halen güçlü sistemler sırf TPM sebebi ile ilerleyen dönemde Windows 11 ile gelecek yazılımsal gelişmelerden mahrum bırakılmamalı.

Alternatiflerin farkındayım ancak Linux'u bir süre kullandım ve bana hitap etmiyor, Windows'un TPM diye ısrar etmesi de mantıklı bir davranış değil. Valorant bile oynanmıyor ki Vanguard'a gelen bu TPM zorunluluğunu ilerleyen dönemde farklı anti-cheat uygulamalarında da göreceğiz gibi. Eski ancak donanımsal olarak halen güçlü sistemler sırf TPM sebebi ile ilerleyen dönemde Windows 11 ile gelecek yazılımsal gelişmelerden mahrum bırakılmamalı.
Linux herkese hitap eder bence, sadece zaman gerektiriyor.
Mantikli oldugunu ben de dusunmuyorum, ama sebepleri de sacmaliktan ibaret degil. Valorant'in kernel anticheatinin sorunu diger soylediginiz seyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı