Microsoft Edge çöküyor

Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 10300H
NVIDIA GTX 1650 Ti
8+8 GB DDR4 3200 Mhz RAM
Acer Nitro 5 AN515-55

İntel Core İ7 4510U
NVIDIA GTX 840M
8 GB DDR3 1600 Mhz RAM
Dell Inspiron 15 3542
Meslek
Öğrenci
Microsoft Edge yenilendikten kısa bir süre sonra çok sevdim ve kullanmaya başladım. Fakat son zamanlarda Microsoft Edge'de sıkıntılar yaşıyorum. Sorunlarım ise:
  • Arada sırada sayfa takılması.
  • Çökmeler
  • Programı kapatınca geri açamamam.
Evet, bildiğiniz programı kapatınca geri açamıyorum. Program ikonuna bastığımda herhangi bir tepki oluşmuyor. Şu anki kullandığım sürüm: 89.0.774.50. sanırım yakın zamanda güncellendi. Yukarıdaki sekme çubuğunu sol tarafa geçirebileceğim bir buton gelmişti. Sorunlarım da bundan sonra başladı. Şu an Edge'i forumda kullananlarda böyle sorunlar var mı merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de o güncellemeden sonra değişik değişik şeyler olmaya başlamıştı. Ayarlardan her şeyi sıfırladım kayıtlı şeyleri sildim yeni yüklemiş gibi oldu yani. Ondan sonra düzeldi.

edge://settings/help adresinden, tarayıcınızı bugün itibariyle yayınlanan 89.0.774.54 sürümüne güncelleyiniz.

Eğer sorununuz bu sürüm içerisinde de gerçekleşirse, aşağıdaki adımları uygulayınız.

Sayfa takılmaları için aşağıdaki yöntemi uygulayınız:
  1. edge://settings/system adresine gidiniz.
  2. Sistem ayarlarında bulunan Kaynakları kaydet alanından, Uykudaki sekmelerle kaynak tasarrufu yapın özelliğini devre dışı bırakınız. Özelliği devre dışı bıraktıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatınız.

Kaynakları Kaydet.png
Hem tarayıcınızı güncelledikten sonra hem de Uykudaki sekmelerle kaynak tasarrufu yapın seçeneğini devre dışı bıraktıktan sonra aynı sorunları yaşarsanz, edge://settings/reset adresinden tarayıcınızı sıfırlayınız. Yine de sorununuz çözülmezse, konu içerisinde belirtebilirsiniz.

edge://settings/help adresinden, tarayıcınızı bugün itibariyle yayınlanan 89.0.774.54 sürümüne güncelleyiniz.

Eğer sorununuz bu sürüm içerisinde de gerçekleşirse, aşağıdaki adımları uygulayınız.

Sayfa takılmaları için aşağıdaki yöntemi uygulayınız:
  1. edge://settings/system adresine gidiniz.
  2. Sistem ayarlarında bulunan Kaynakları kaydet alanından, Uykudaki sekmelerle kaynak tasarrufu yapın özelliğini devre dışı bırakınız. Özelliği devre dışı bıraktıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatınız.

Eki Görüntüle 922083
Hem tarayıcınızı güncelledikten sonra hem de Uykudaki sekmelerle kaynak tasarrufu yapın seçeneğini devre dışı bıraktıktan sonra aynı sorunları yaşarsanz, edge://settings/reset adresinden tarayıcınızı sıfırlayınız. Yine de sorununuz çözülmezse, konu içerisinde belirtebilirsiniz.
Bu konuyu açtıktan sonra tarayıcının güncellemelerini yaptım. Sizin attığınız uykudaki sekmelerle kaynak tasarrufu yapın seçeneğini de kapattım. Ancak yine de programı kapattıktan sonra geri açılmaması düzelmedi.

Tarayıcıyı sıfırlamayı deneyeceğim fakat tarayıcı ayarlarını sıfırlarsam kayıtlı parolalarım, internet geçmişim vs. silinir mi onu merak ediyorum? Eğer silinirse en azından parolaları yedekleyeyim.

Geri
Yukarı