Microsoft Edge tarayıcısında kayıtlı parolanın güvenliği

ALTGR

Hectopat
Microsoft Edge tarayıcısını kullanıyorum, web sitelerinde kullandığım, kullanıcı adı ve parolalarım bu tarayıcıda kayıtlı, acaba internetten bilgisayara sızılması tehlikesine karşı, bu parolaların görünmesini engellemek için Windows pin kullanmak bir yarar sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft Edge tarayıcısını kullanıyorum, web sitelerinde kullandığım, kullanıcı adı ve parolalarım bu tarayıcıda kayıtlı, acaba internetten bilgisayara sızılması tehlikesine karşı, bu parolaların görünmesini engellemek için Windows pin kullanmak bir yarar sağlar mı?

Hocam zaten özel olarak sizi hedeflemiş bir hacker siz istediğiniz kadar güvenlik koysanızda bir yolunu bulabilir. Ama normal şartlarda pin koymasanızda erişemez.

Tarayıcılarda, diğer parola uygulamalarında da olduğu gibi oturum açma bilgileriniz şifrelenmiş bir şekilde saklanıyor. Ulaşsalar dahi şifreli oldukları için bir işlerine yaramaz.

Ancak tarayıcılar sık güncellendiği için güvenlik açıkları olabilir. Bir virüs, tarayıcınızın sıfırıncı gün açığından yararlanıp sanki başka tarayıcıya aktarıyormuşsunuz gibi bilgilerinizi dışarı aktarabilir, bu da apaçık bir şekilde kullanıcı adı ve parolalarınızın alınması demek oluyor.

Ben şu şekilde bir taktik kullanıyorum çok işe yarıyor Chrome olsun Edge olsun hepsinde yapabilirsin. Süreli link koydum seni direkt konuya atıcak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Paranoya olmayın Edge'ninde diğerleri gibi güvenliği var sizi neden seçsinler hackerler zenginlerin peşinde ben 1995'ten bugüne dek en ufak ihlal yaşamadım arama motorunda Chrome'dan şaşmam Microsoft ürünü asla kullanmamaya çalışırım. Sevmiyorum, kullanıcıyı esir almaya çalışıyor köle gibi ve veri çalıyor telemetrisiyle!

Yeni konular

Geri
Yukarı