Microsoft Edge ve Bing artık isteğe bağlı olarak kaldırılabilecek

Dikkatli okursanız ben orada sadece komut satırından bahsetmemişim tek bir tıklama ile nasıl bir çok şey yapılıyorsa Edge'yi geri yükleme özelliği de eklenebilir bu adamların sistemin tümüne hükmettiklerini unutuyorsunuz sanırım istemediğinde Windows Update ile geri getirilebiliyorsa bunun için bir ton çözüm ekleyebilirler evet sizin dediğinizi de anlıyorum varsayılan bir tarayıcı olması gerekiyor ama kaldırmak opsiyonel olmalı en basitinden kaldırmadan önce basit bir güvenlik protokolü eklenebilir. Ama sizin dediğiniz gibi Edge'yi kaldırmak kullanıcıyı dımdızlak ortada bırakmaz başka bir tarayıcı elde etmenin veya bu duruma düşmesini engellemenin çok basit yolları var.

Hocam bu basit yollar basit değil. Bunlar size bize basit olabilir ancak bu sistemler günün sonunda herkes için tasarlanan basit olması için sürekli üzerinde değişiklik yapılan sistemler.

Bir sistemde her türlü browser olur. Bu eskiden IE iken şimdi MS Store oldu. Bundan sonra bunu istemekte tamamen haklısınız ancak ben sanki bu genel olarak yapılabilir bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz olarak anladım. Yanlış anladıysam kusura bakmayın.

Haricinde ne zaman dımdızlak kalacağınızı bileceği bir algoritma eklense ve Update üzerinden istenildiği zaman çekilse bence de bir problem yok ama bir iş komut satırına kadar düştüyse orada sıkıntı büyük.

Tamam da her sistemin bir varsayılan tarayıcısı olur.

Ubuntu Firefox - macOS Safari - Windows Edge. Bundan kaçınmak imkansız. System32 gibi bir şey default tarayıcı.

Bazı Linux distroların da yok varsayılan tarayıcı ama olması lazım. Özellikle son kullanıcı için.

Birisi komut sistemi diyor öteki telefonu bağladı direkt bilgisayara.
Aynı anda silindi diyorsun? Böyle bir ihtimal zor ama böyle olması durumunda ne olmasını bekliyorsun? Paket zaten varsa bilgisayarda, silmediyse, paketten geri yükler. Yoksa indirip atacak başka erişim şansı olmadığını var sayiyorsak. Ms Store var ama.
MS Edge Chromium haliyle üç senedir var. Mağazadan indirme fikri de üç seneden daha uzun süredir hayatta. Kendi default tarayıcısı olmasın diyen olduğunu görmüyorum ben mesajlarda? Default tarayıcı kaldırabilir olmalı diyoruz.

Kitle oluşturmak için kendi işletim sisteminden yararlanmak zorunda değilsin. Google Chrome piyasanın çoğunu ele geçirdiğinde hala android bugünkü kadar yaygın değildi. Opera ve Opera GX kendine kitle edinebiliyorlar, bak bakalım OS'i var mı?

Reklam yapıp, kullanıcıyı Edge kullanmaya teşvik etmek ayrı bir şey. Silinemediginde bile kullanmamayı tercih eden bi ton insan var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…