Çözüldü Microsoft Edge'de Şarkı Değiştirilince FPS Düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, buradaki kişilerin tavsiyesi ile Microsoft Edge'e geçmek istedim. Yalnız bir sıkıntımız var. Oyun oynarken arka tarafta YouTube'dan şarkı dinliyorum. Edge her şarkı değişişinde çok fazla düşüş yediriyor. Opera GX ile gayet normal akıyor. Ben anlamadım. Bana Edge daha az kaynak kullanıyor denilmişti. Neden böyle oluyor?

Çözüm
Nereden devre dışı bırakacağım? Bırakıp tekrar deneyeyim.
Ayarlar > Sistem > Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırma kullan.

Yalnız bu ayarı devre dışı bırakırsanız bazı durumlarda tarayıcıda geç yüklenme, düşük FPS vs. olabilir. Mümkün olduğunca minimum düzeyde sistem kullanmaya çalışacak çünkü.
Merhaba, buradaki kişilerin tavsiyesi ile Microsoft Edge'e geçmek istedim. Yalnız bir sıkıntımız var. Oyun oynarken arka tarafta YouTube'dan şarkı dinliyorum. Edge her şarkı değişişinde çok fazla düşüş yediriyor. Opera GX ile gayet normal akıyor. Ben anlamadım. Bana Edge daha az kaynak kullanıyor denilmişti. Neden böyle oluyor?

Spotify indir.

Spotify yükle çok rahat.

Bende öneriler üzerine indirdim ama hiç beğenmedim insanlar sadece veri çalmıyor diye öneriyorlar. (ama hala Edge kullanıyorum çünkü verim çalınmasın diye)
Bence tasarımı da diğer tarayıcılara göre daha hoş ve sistemi çok yormuyor. (Büyük ihtimalle de Microsoft verileri cukkalıyordur, gizlilik istiyorsan Brave indirebilirsin.)

Donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmayı denediniz mi? Sistemle ilgili bir şey olduğunu düşünüyorum.

Bende olmuyor. Gayet seri ve şu ana kadar herhangi bir kasmaya sebep olmadı. Hatta ağır yük altında seri çalıştığını deneyimlediğim tek tarayıcı diyebilirim.

(Büyük ihtimalle de Microsoft verileri cukkalıyordur, gizlilik istiyorsan Brave indirebilirsin.)
Veri toplamayan şirket yoktur. Önemli olan bu verileri nasıl saklaması ve işlediği.

Donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmayı denediniz mi? Sistemle ilgili bir şey olduğunu düşünüyorum.

Bende olmuyor. Gayet seri ve şu ana kadar herhangi bir kasmaya sebep olmadı. Hatta ağır yük altında seri çalıştığını deneyimlediğim tek tarayıcı diyebilirim.
Spotify yükle çok rahat.
Birden RAM bindiği için oyun 1-2 dakikalığına kasıyor olabilir. Spotify kullanın.
Bunlar biraz hazırcevap olmuş. Sonuçta Opera GX'te böyle bir sorun yaşamıyorum. Spotify kullanmıyorum. Apple Music kullanıyorum. Ama bilgisayarda YouTube tercih ediyorum şarkı listelerimden dolayı.

(Uyuduğum için cevap veremedim kusura bakmayın.)

Yalnız bu ayarı devre dışı bırakırsanız bazı durumlarda tarayıcıda geç yüklenme, düşük FPS vs. olabilir. Mümkün olduğunca minimum düzeyde sistem kullanmaya çalışacak çünkü.

Çözüm

Sorun büyük ölçüde ortadan kalktı ve artık sıkıntı çıkarmıyor. Yardımınız için teşekkürler iki tarayıcının da FPS'e olan etkisini test etmeye devam ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı