Microsoft Outlook e-posta uygulaması düzgün çalışmıyor

TheBlein

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İş Sağlığı ve Güvenliği
Başlığı bu şekilde yazdım çünkü Windows 11 de posta ve takvim uygulaması Outlook olarak değişti. Arayüzü çok güzel fakat bir sorun var. PC'yi her başlattığımda Gmail hesabım Outlook'tan kopuyor ve sürekli Google üzerinden izin vermek zorunda kalıyorum. Posta uygulamasında sadece bir kere izin verdim ve bir daha girmedim sürekli otomatik bağlanıyordu. Ama Microsoft Outlook, posta uygulamasının yerini aldığından beri Outlook uygulamasını sürekli açmam ve kendi Gmail hesabımı ona bağlamam gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bu sorun yüzünden anlık e-posta alamıyorum.

Başlığı bu şekilde yazdım çünkü Windows 11 de posta ve takvim uygulaması Outlook olarak değişti. Arayüzü çok güzel fakat bir sorun var. PC'yi her başlattığımda Gmail hesabım Outlook'tan kopuyor ve sürekli Google üzerinden izin vermek zorunda kalıyorum. Posta uygulamasında sadece bir kere izin verdim ve bir daha girmedim sürekli otomatik bağlanıyordu. Ama Microsoft Outlook, posta uygulamasının yerini aldığından beri Outlook uygulamasını sürekli açmam ve kendi Gmail hesabımı ona bağlamam gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bu sorun yüzünden anlık e-posta alamıyorum.
İşin aslı bu sorunu çözemezsin. Çünkü Microsoft öyle bir şirket ki, tarayıcı uygulamasını sana sanki özel olarak düzenlenmiş bir uygulama gibi sunuyor. Yeni outlook ile outlook.com arasında hiçbir fark yok. Bu saçma çakışma da bundan kaynaklanıyor olabilir.

Önerim tarayıcı üzerinden e-posta hesaplarına girmek. Gmail için Google, Outlook için Microsoft kendi sitesini kullan. Eğer "Hepsi bir yerde dursun" diyorsan Microsoft Store'da Blue Mail gibi başka mail uygulamaları da var.

İşin aslı bu sorunu çözemezsin. Çünkü Microsoft öyle bir şirket ki, tarayıcı uygulamasını sana sanki özel olarak düzenlenmiş bir uygulama gibi sunuyor. Yeni Outlook ile outlook.com arasında hiçbir fark yok. Bu saçma çakışma da bundan kaynaklanıyor olabilir.

Önerim tarayıcı üzerinden e-posta hesaplarına girmek. Gmail için Google, Outlook için Microsoft kendi sitesini kullan. Eğer "hepsi bir yerde dursun" diyorsan Microsoft Store'da blue mail gibi başka mail uygulamaları da var.

Hocam tarayıcıdan girersem anlık ileti alamıyorum sorun o işte. Onay kodları gelince anlık bildiriyordu e-posta uygulaması. Anlamadığım şey ise acaba sorun Google'da mi? Çünkü ne zaman programı açsam kullandığım tarayıcı açılıyor ve Google izin vereyim mi diye soruyor. Bu kopma Microsoft mu Google kaynaklı mı? Bu arada blue mail güvenilir mi?

Hocam tarayıcıdan girersem anlık ileti alamıyorum sorun o işte. Onay kodları gelince anlık bildiriyordu e-posta uygulaması. Anlamadığım şey ise acaba sorun Google'da mi? Çünkü ne zaman programı açsam kullandığım tarayıcı açılıyor ve Google izin vereyim mi diye soruyor. Bu kopma Microsoft mu Google kaynaklı mı? Bu arada blue mail güvenilir mi?
Store da 4.5 üzeri puan almış. Tarayıcıdan giriş yaptıktan sonra bildirimleri açarsan anlık bildirimleri alabilirsin.

Bu arada Posta ve Takvim uygulaması mağazada halen duruyor. Onu da kullanmaya devam edebilirsin.

Store da 4.5 üzeri puan almış. Tarayıcıdan giriş yaptıktan sonra bildirimleri açarsan anlık bildirimleri alabilirsin.

Bu arada posta ve takvim uygulaması mağazada halen duruyor. Onu da kullanmaya devam edebilirsin.

Hocam o uygulama maalesef Outlook oldu. Microsoft gönderdiği bir iletiyle bunu bildirmişti bilmem ne tarihinden sonra posta uygulaması Outlook olarak devam edecek diye. Bakalım sizin dediğiniz blue maili bir deneyeyim kim bilir belki severim.

Hocam o uygulama maalesef Outlook oldu. Microsoft gönderdiği bir iletiyle bunu bildirmişti bilmem ne tarihinden sonra posta uygulaması Outlook olarak devam edecek diye. Bakalım sizin dediğiniz blue maili bir deneyeyim kim bilir belki severim.
1699303117450.png

Şu an store da görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı