Microsoft Surface Book "Prize Takılı, Şarj Olmuyor" Sorunu

dr_zafer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Microsoft Surface Book cihazım var. Cihazda iki batarya var. Şarja taktım batarya bir %0 şarj olmuyor uyarısı veriyor. İnternetten araştırdım ama bir sonuca varamadım maalesef. Şarjı tamamen bitirip tekrar taktım olmadı pil sürücülerini silip tekrar yükledim olmadı. Sıfırdan temiz kurulum yaptım yine düzelmedi. Farklı bir şarj cihazı denedim değişen bir şey yok. Bu cihazda ekran klavyeden ayrılıyor ekranın içindeki batarya boş olduğundan ekran ayrılmıyor yanlardan kilidi açıp söktüm tableti şarja takıyorum şarj olmuyor açıldıktan sonra hemen kapanıyor. Cihaza dünya kadar para ödedim ama burada garantisi geçerli değil maalesef. Acaba anakart kaynaklı mı yoksa batarya mı?

Selamlar,

Günlük işlerim için Samsung Tab Pro S kullanıyorum ve aynı sorunu yaşıyordum ara sıra. Ben başta batarya ömrüyle alakalı sandım ama olayın type - c şarj kablosunun bozulmasıyla alakalı olduğunu, farklı bir kablo ile denediğimde anladım. Mümkünse başka bir şarj aleti veya kablosu ile deneyin derim. Batarya ile ilgili bir problem olduğunda Ayarlar > Pil başlığı altında uyarı veriyormuş çünkü.

Selamlar,

Günlük işlerim için Samsung Tab Pro S kullanıyorum ve aynı sorunu yaşıyordum ara sıra. Ben başta batarya ömrüyle alakalı sandım ama olayın type - c şarj kablosunun bozulmasıyla alakalı olduğunu, farklı bir kablo ile denediğimde anladım. Mümkünse başka bir şarj aleti veya kablosu ile deneyin derim. Batarya ile ilgili bir problem olduğunda Ayarlar > Pil başlığı altında uyarı veriyormuş çünkü.

İki farklı şarj cihazı ile denedim orjinal şarj cihazını farklı bir cihazda denedim çalışıyor klavyeyi şarj ediyor ama tablet kısmı şarj olmuyor cihaz sıfır böyle bişey neden olur anlamadım.

Burada garantisinin geçerli olmaması kötü olmuş. Eğer İstanbul'daysanız İstanbul Bilişim ile görüşün derim. Orası Microsoft PC'leri getiriyor. Başka da büyük bir yer var mı bilmiyorum Microsoft PC getiren. Elbet yardımcı olurlar diye düşünüyorum. bir şekilde, yurt dışı garantisi konusunda ne yapılabilir vs. diye.

Daha önce görüştüm istanbul bilişim ile kendi sattıkları dışında yardımcı olmuyorlar maalesef.

Selamlar, sanırım benzer sorun bende de var. Surface Pro 4 cihazımda batarya seviyesi %49'da kalıyor ve "Prize takılı ama dolmuyor" diye yazıyor. Onlarca kez driverlarını kaldırıp kurdum,değişen birşey olmadı.
Bununla ilgili olarak çözüm önerisi olan var ise paylaşırsa sevinirim.Ayrıca servisi var mıdır?

Selamlar, sanırım benzer sorun bende de var. Surface Pro 4 cihazımda batarya seviyesi %49'da kalıyor ve "Prize takılı ama dolmuyor" diye yazıyor. Onlarca kez driverlarını kaldırıp kurdum,değişen birşey olmadı.
Bununla ilgili olarak çözüm önerisi olan var ise paylaşırsa sevinirim.Ayrıca servisi var mıdır?
slmlar çözüm bulabildiniz mi

Geri
Yukarı