Microsoft Visual C++ tüm sürümleri kurmak şart mı?

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Visual C++ programında 2010, 2013, 2015, 2017, 2019 var. Bunların her birini kurmak önemli mi? Az önce 0x00007b hatası alıyordu oyunum. Onu halletmeye çalışırken işler curcunaya döndü. Birisi diyor "Şu DLL dosyasını silin tekrar yükleyin.", birisi diyor "Visual programlarını silin bir daha yükleyin.". Her şey karıştı anlayacağınız. Technopat'ın YouTube kanalındaki çözüm bende işe yaramadı. Daha fazla araştırdım. Adamlar onu sil bunu yükle güncelle müncelle derken kafamı da patlattı bilgisayarı da patlattırıcaklar bana :). Anlayacağınız şuan bilgisayarımda 2013 ve 2015 sürümleri mevcut. Diğerlerini yükleyeyim mi? Hata aldığım oyun Rocket League idi. Silip tekrar yüklüyorum. İşe yararsa sizle paylaşırım. Ama sorum tamamen şu, Visual C++ sürümlerinin 2019'unu falan kurayım mı önemli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Programın isteğine göre genelde belirli sürümler yüklenir. Bilginiz yoksa MS tarafından hepsini yüklerseniz yeterli olur farklı yerlerden yüklemeyin. Sosyal indir kısmında da sıralı şekilde yüklenecekleri eklemiştim oradan da indirebilirsiniz.
Şimdiden karıştırdıysanız, sağda soldan tek tek dll indirmeye çalıştıysanız boşuna yardım beklemeyin.

Zaten siz programları kurdukça programın veya oyunun içerisindeki o dosyalar ihtiyaç varsa kendi kendine kuruluyor. Hepsini de kurmak şart değil bence.

Oyunu Steam üzerinden indirdiyseniz ilk kurulumda gerekli programlar ile beraber kurulur. Siz nereden indirdiniz acaba?

Visual C++ 2012 sürümü çok önemli. Diğerleri önemsiz demiyorum. Ne zaman 2012 sürümünü kurmayı atlasam format sonrası, mutlaka bir .dll hatası almışımdır.

Steam üzerinden indirmiştim. Şuan sildim. Acaba tekrar yüklerken onlar da iner mi?
Yüklü olanı sildiyseniz tekrar indirirsiniz ve kurulur zaten. Ama yedekleyip öyle sildiyseniz oyun klasörlerinin içinde mutlaka DirectX ve Microsoft Redistributable dosyaları mevcuttur illaki. Onları elle tek tek kurmanız lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı